Apple, yeni tanıtım reklamında Samsung cihaz sürprizi yaptı!

Apple, yeni kablosuz kulaklığı Beats Studio Buds‘ın yayınlanan reklam kampanyasında herkesi şaşırtan bir detaya yer verdi. Teknoloji şirketi, reklamında iPhone yerine Samsung akıllı telefonu kullandı. Haberle ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz aylarda en yeni kablosuz kulaklığı Beats Studio Buds‘ı duyurmuştu. Özellikleri bakımından oldukça etkileyici bir kulaklık olan Beats Studio Buds için teknoloji devi, yeni bir reklam listelemesi hazırladı. Ancak reklam listelemesindeki görseldeki bir Samsung detayı, reklamı gören herkesi şaşkınlığa uğrattı.

Apple reklamındaki Samsung detayı

Apple ve Samsung arasındaki ezeli rekabet gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son olarak akıllı telefon satışlarında Samsung’un Apple’ı geride bıraktığını sizlerle paylaşmıştık. Yeni gelen habere göre ise ABD merkezli teknoloji devi, yeni kablosuz kulaklığı Beats Studio Buds için Amazon üzerinde bir reklam kampanyası başlattı. Reklam kampanyasında Apple, iPhone yerine Samsung Galaxy S21 kullandı. Teknoloji devi reklamında neden Samsung cihaz kullandı?

Apple kullanıcılarının en çok tercih ettiği kulaklıklardan AirPods‘lardan farklı olarak Beats Studio Buds, yalnızca Apple cihazlarını değil, çok daha geniş bir kitleyi hedef almayı amaçlıyor. Fakat Beats markasının Apple‘a ait olması, yeni kulaklığın pek duyulamamasına neden oluyor. Kaliteli bir kulaklığa sahip olmak isteyen Android kullanıcıları, sadece iOS cihazlara özel olduğunu düşünerek Beats markasını tercih etmiyor.

Android cihazları tercih eden insanları da kendi tarafına çekmek isteyen Apple, bunu reklam kampanyaları aracılığıyla başarmayı hedefliyor. Bu nedenle Beats ürünleri için kullanıcılara sunulan reklamlarda sık sık diğer şirketlerin ürünlerinin de yer almasını sağlıyor. Teknoloji devinin bu hamlesi özellikle hem kendi kulaklığını satmak için hem de Samsung kullanıcılarını Galaxy Buds kulaklıklarından uzaklaştırmak için büyük bir fırsat olabileceği düşünülüyor.

Ayrıca teknoloji şirketi reklamda yer alan resmin hemen altındaki yazıda, ”Yeni Beats Studio Tomurcukları harika değil mi? Galaxy S21’inize oldukça yakışmış, ancak bir iPhone ile daha da iyi dururdu.” ifadelerine yer veriyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...