Amazon, rakiplerinin gözünü korkutan hizmetini duyurdu!

Jeff Bezos‘un kurduğu Amazon, yeni ücretsiz video izleme platformu Amazon Mini TV‘yi kullanıma sundu. Yeni platformda nasıl içerikler olacak? Detayları yazımızda sizin için derledik.

Pandeminin patlak vermesiyle birlikte video izleme platformlarının kullanımı günden güne artmaya devam ediyor. YouTube ve Netflix gibi büyük platformların hakim olduğu pazara, sürekli olarak bir yeni rakip ortaya çıkıyor. Bunlardan Disney+ gibi platformlardan sadece birkaç tanesi ilgi görebilirken, büyük çoğunluğu ise pazarda beklediği konumu elde edemiyor. Bu pazara son giren şirket ise hali hazırda rekabetin içinde olan Amazon oldu.

Amazon’un yeni video yayın hizmeti, kullanıcılara web dizileri, komedi şovları, teknoloji haberleri, yemek, güzellik, moda ve daha pek çok konuda “profesyonelce” oluşturulmuş ve seçilmiş içeriklerini sunuyor. Daha önce çıkarmış olduğu Prime Video isimli bir dizi ve film izleme servisine de sahip olan şirket, bu platformunda daha kısa içerikleri arayan kullanıcılarının ihtiyacını giderebilmeyi amaçlıyor.

Amazon Mini TV, Youtube’a rakip olabilecek mi?

Amazon MiniTV‘ye erişmek için tek yapmanız gereken Android cihazlarınızda Amazon alışveriş uygulamasını açmak. Uygulamayı açtıktan hemen sonra, Mini TV’ye erişmek için biraz aşağı kaydırmanız yeterli olacaktır. Ancak platforma şu anlık sadece Hindistan üzerinden ulaşılabiliyor.

Şirket, önümüzdeki günlerde platforma daha fazla yeni içerik ekleneceğini açıkladı ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği hakkında bir tarih verilmedi.

Jeff Bezos’un kurduğu şirket, bu hamlesiyle Hindistan‘da oldukça popüler olan video platformu Flipkart ile rekabeti kızıştırmak istiyor. Amazon, Walmart‘ın sahibi olduğu bu şirketin yarışta önüne geçmek istiyor.

Amazon bir blog yazısında, “Mini TV’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Amazon alışveriş uygulaması artık müşterilerin milyonlarca ürün arasından alışveriş ve ödeme yapabileceği, bunun yanı sıra ücretsiz videoları izleyebileceği tek bir yer” şeklinde ifadelerde bulundu. Şu anda, yeni video akışı hizmeti yalnızca Android kullanıcıları için erişilebilir durumda. iOS ve mobil web sürümleri de önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

Şirketin yeni ücretsiz video izleme platformu Mini TV‘nin başka ülkelere gelip gelmeyeceği ise şu an için bilinmiyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...