Instagram yeni bir story çeşidi üzerinde çalışıyor!

TechCrunch’a göre Instagram, Twitter’ın Süper Takipleri ile bazı benzerlikler paylaşan yeni bir özelliği keşfediyor gibi görünüyor. Geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından fark edilen, “Özel Hikayeler” olarak adlandırılan, gelecekteki olası özellik, içerik oluşturucuların Instagram hikayelerine muhtemelen yalnızca abonelere açık olan özel içerik göndermelerine olanak tanıyacak ve çoğunlukla influencerlar tarafından kullanılacak. Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntülerine dayalı olarak, özel hikayeler akışınızda mor bir etiketle belli ededcek (Yakın Arkadaşlar gönderilerinin yeşil etikete sahip olmasına benzer). Paylaşan kişinin hayranı olmadan özel bir hikayeyi izlemeye çalıştığınızda, yalnızca hayranların izleyebileceğini söyleyen bir açılır pencere ile karşılacaksınız.

Instagram Özel Storyler nasıl işleyecek?

Instagram’ın ne düşünebileceğine dair pek çok görüş bulunuyor fakat belli bir şey söylemek için oldukça erken – o kadar ki şirket, ekran görüntülerinin dahili bir prototipten olduğunu ve şu anda hiçbir şeyi test etmediğini doğrulamak dışında daha fazlasını paylaşamayacağını söylüyor. Instagram’ın bir noktada böyle bir özelliği düşüneceği ve hatta uygulayacağı o kadar da mantık dışı gelmiyor, platformda oldukça ünlü kişiler de mevcut ve bunlar üzerinden ciddi kâr edilebilir. CEO Adam Mosseri, platform için abonelikleri keşfetme konusunda açıktı. Geçen yıl, içerik oluşturucuların çalışmalarından çok çeşitli platformlarda para kazanmalarına izin vermeye yoğun bir şekilde odaklanıldı. Substack’in patlayıcı büyümesinin ardından, Instagram’ın ana şirketi Facebook, büyü bülten platformu olan Bulletin’in lansmanı ile yakın zamanda bir ekleme daha yaparak dikkatleri çekmişti. Twitter, bu ayın başlarında Süper Takipler ve Biletli Alanlar için uygulamaları açtı ve şu anda miktarları biraz bilinmese de bu varsayımsal Instagram özelliğiyle bazı benzerlikler paylaşıyor: Süper Takipler, Twitter kullanıcılarının abonelerle özel tweet’leri paylaşmasına izin veriyordu.

Instagram

Instagram da buna benzer bir özelliklik ile hem yeniliklerden kopmamaya hem de profesyonel olarak bu işi yapanları memnun etmeye çalışacaktır. Bununla beraber büyük bir güncelleme alması da muhtemel olan platformun “özel story” özelliğini ne zaman getireceği veya getirip getirmeyeceği daha belli değil.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...