2021 yılında en çok indirilen uygulamalar belli oldu

Pandemi sebebiyle en çok zaman harcadığımız akıllı telefonlar artık hayatımızın önemli birer parçası haline geldi. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli uygulamalar geliştirildi. 2021 yılında bu kapsamda en çok kullanılan ilk 10 uygulamayı yazımızda sizin için derledik.

En çok indirilen uygulamaları merak edenler için 2021 yılında en çok indirilen uygulamalar listesi şu şekilde:

En çok indirilen uygulamalar

10) MX TakaTak

Ülkemizde popüler olmayan uygulama MX TakaTak, dünya genelinde en çok yüklenen uygulamalar arasında yer alıyor. TikTok’un bir alternatifi olarak ismini duyuran uygulama özellikle Hindistan’da oldukça popüler.

9) Messenger

Facebook, döneminde dünyanın en popüler uygulamasıydı ve rakibi yoktu. Akıllı telefonların yaygınlaşmaya başlamasıyla Facebook’taki mesajlar bağımsız bir uygulamaya taşındı. Günümüzde Facebook popülerliğini yitirmekte olduğu için Messenger da WhatsApp gibi büyük alternatifleri geride bırakamıyor. Yine de en çok indirilen uygulamalar arasında ilk 10’da bulunuyor.

8) Snapchat

Hemen hemen her sosyal medya uygulamasında gördüğümüz “hikayeler” özelliği ilk olarak Snapchat ile karşımıza çıkmıştı. Sonrasında diğer uygulamalarda bu özelliği kullanmaya başlayınca uygulama popülerliğini bir nebze de olsa keybetti. Yine de Snapchat hala en çok yüklenen uygulamalar arasında.

7) Zoom

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte çevrimiçi görüşme ihtiyacımızı karşılamakta büyük rol oynayan Zoom, alternatiflerinden çok farklı özellikler sunmasa da listede 7. sırada.

6) Moj

Ülkemizde popüler olmayan bir başka uygulama olan Moj, yine TikTok alternatifi olarak tercih edilen başka bir uygulama. Bu alternatif uygulamalar, Hindistan’da TikTok’un yasaklı olması sebebiyle potansiyeli değerlendirmek isteyen şirketler tarafından yayımlandı.

5) Telegram

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası duyurulduktan hemen sonra kullanıcılar Telegram gibi alternatiflerin arayışına girmişti. Telegram dışında Signal gibi uygulamalar da tercih edilse de WhatsApp kullanmayı bırakan kitlenin büyük bir kısmı Telegram’a yönelmişti.

4) WhatsApp

Dünya genelinde 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp, yıllardır en çok tercih edilen uygulamalardan biri. Bu sebeple, en çok indirilen uygulamalar sıralamasında da 4. sırada kendine yer buluyor.

3) Instagram

Sosyal medya denince akla gelen ilk uygulamalardan olan Instagram, her kitle tarafından beğeniyle kullanılmaya devam ediyor. Popülaritesini önümüzdeki süreçte de koruyacak gibi görünüyor.

2) Facebook

Daha çok orta yaş ve üstünün tercih ettiği uygulama Facebook, ilk duyurulduğu zaman büyük bir ilgiyle kullanılmıştı. Bu durum günümüzde de devam ediyor. Gençler tarafından çok tercih edilmese de en çok indirilen uygulamalar arasında 2. sırada yer alıyor.

1) TikTok

En çok indirilen uygulamalar listemizin zirvesinde, 1 dakikadan kısa videoların paylaşıldığı uygulama olan TikTok yer alıyor. Yararlı içeriklerin yanı sıra zaman kaybı haline dönüşebilen uygulama dünya çapında en çok indirilen uygulama olarak zirvede yer alıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...