Bitcoin hakkında MicroStrategy yorumu!

Belli bir süredir çalkantılı süreçlerden geçen Bitcoin ve altcoinler, küçük yatırımcıları iyiden iyiye kaybetmeye başladı. 64 bin dolarla zirveyi yakalayan Bitcoin, başta Elon Musk’ın düşmanca tutumu olmak üzere pek çok sebepten dolayı düşüş yaşadı. Çin ve Hindistan gibi büyük devletlerin kripto paraları yasaklama isteği de bu durumu ilerletti.

Kripto paralara olan desteği ile bilinen MicroStrategy CEO’su sessizliğini bozarak bazı açıklamlarda bulundu ve piyasaya hakim olan olumsuzluk havasını bir nebze de olsa dağıtmayı başardı.

Bitcoin

“Bitcoin tasarruf etmenin en iyi yolu.”

Yakın tarihli bir röportajda, Nasdaq listesinde yer alan iş zekası şirketi MicroStrategy Inc.’in (NASDAQ: MSTR) Kurucu Ortağı, Başkanı ve CEO’su Michael J. Saylor, Bitcoin ($BTC) hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı. Bitcoin Piyasasındaki ‘Keskinlik’ Üzerine:

Biliyorsunuz, Bitcoin bir varlık sınıfı olarak olgunlaşıyor. Yani son 15 ayda bakarsanız, Bitcoin’deki likidite %700, fiyat %700 arttı. 18 Mayıs’ta spot piyasada Binance borsasında 13,5 milyar dolar işlem gördü ve fiyat, 2020’nin en büyük işlem günü olan Kara Perşembe gününden 7 kat daha fazla kapandı.

“Yani Bitcoin [için], soru her zaman ‘kurumlar onu benimseyecek mi?’ olmuştur. Bunu benimsediler ve sadece bir haftanın Cumartesisi ile bir sonraki haftanın Salı arasındaki fiyat hareketine odaklanırsanız olumsuz bir başlık yazabilseniz de, aslında 12 aylık bir zaman dilimine bakarsanız, hikaye %700’dür. likidite artışı ve fiyatta %700 artış.”

Bitcoin’in Fiyat Oynaklığı Üzerine:

“Ya istikrarlı bir durgunluk yaşayabiliriz ya da oynaklığın eşlik ettiği canlılığa sahip olabiliriz. Yani evet, biraz oynaklık var, ancak varlık on yıl boyunca özsermayeden 10 kat daha iyi ve on yıl boyunca altından 100 kat daha iyi performans gösterdi ve bu yüzden onunla birlikte gelen oynaklığı ve canlılığı tercih ederim…

“Biliyorsunuz, Jeff Bezos’un Amazon’da mahkumiyeti vardı ve Amazon’da 20 yıl boyunca büyük bir dalgalanma vardı ve yine de inancında asla tereddüt etmedi ve bence Bitcoin de aynı şey. Bu, dünya çapında milyarlarca insanı ekonomik özgürlükle güçlendirecek bir dijital izleme ağına olan inançtır ve bu yolculukta oynaklığın bedelini ödersek, ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.”

Bir Değer Deposu Olarak Bitcoin’in Diğer Kripto Varlıklara Üstünlüğü:

“Bitcoin baskın kripto varlık ağıdır ve yüz yıl sürecek uzun süreli bir varlık istiyorsanız, onu tamamen merkezsizleştirmeniz ve izin vermeniz gerekir. Ve ayrıca onu termodinamik olarak dünyanın gök kubbesine gömmeniz gerekir. Ve böylece, Bitcoin mimarisi, enerji kullandığı için fizik yasalarının gerçekliğine gömülmesini sağlıyor ve aynı zamanda bu hükümetler tarafından desteklenen tesisler ve siyasi yargı yetkileri olduğu için siyasi olarak desteklenmesini sağlıyor. “

“Bu varlığa güvenlik sağlayan Bitcoin madenciliği operasyonlarının yokluğunda, siyasi desteğe sahip olmayacağız ve süreç boyunca uzun vadeli borçlar yapmamız için gerekli olan fiziksel gerçeklik ve termodinamik sağlamlık ile bağlantımız da olmayacak.

“Mimarisi üstün. Yapmak istediğiniz şey paradan tasarruf etmek ve onu çocuklarınıza ve torunlarınıza vermekse, o zaman bunun ses olmasına ihtiyacınız var ve ses termodinamik olarak sesle başlar. Bu nedenle, çalışma mimarisinin kanıtı, merkezi olmayan ve güvenli olacak ve uzun süreler boyunca bütünlüğünü koruyacak tasarım için açık ara en iyi mimaridir. Daha enerji verimli bir şey yapabiliriz, ancak ödediğimiz bedel, madenciliği işleten yargı alanlarının politik desteğinden vazgeçmemiz ve termodinamik sağlamlıktan vazgeçmemizdir ve bunu birisinin ve birisinin kimin alacağına karar verebileceği izinli bir ağ haline getiriyoruz.”

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...