WhatsApp, Mesajlara Emoji ile Tepki Özelliğini Sundu: Nasıl Kullanılıyor?

WhatsApp, uzun zamandır beklenen emoji ile tepki verme özelliğini kullanıma sundu! Peki bu özellik nasıl çalışıyor?

Birçok mesajlaşma uygulaması artık kullanıcılara bir emoji ile bir sohbet balonuna tepki verme yeteneği sunuyor. Örneğin Facebook Messenger kullanıcıları, bir konuşmada emoji tepkilerini kullanabilir. Şimdi, Meta’ya ait başka bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, aynı özelliğe sahip olacağını daha önce sizlere bildirmiştik.

WhatsApp, Emoji ile Tepki Verme Özelliğini Duyurdu!

Mark Zuckerberg kendi Instagram hesabından yaptığı duyuruyla, beta programından çıktıktan sonra WhatsApp kullanıcılarına bir emoji tepkisi özelliğinin 5 Mayıs 2022’de sunulmaya başladığını duyurdu. WhatsApp’ın başkanı Will Cathcart da Twitter ve WhatsApp blogunda bir video aracılığıyla bu özelliği doğruladı.

Emoji Tepkileri Nelerdir?

Emoji tepkileri, kelimenin tam anlamıyla başka bir kişiye mesajlarını gördüğünüzü ve bu konuda belirli bir şekilde hissettiğinizi göstermek için kullandığınız emojilerdir. Emoji tepkileri, bir yanıt yazmak zorunda kalmadan bir mesaja yanıt vermenin evrensel, görsel ve basit bir yoludur.

WhatsApp’ta Emoji Tepkileri Nasıl Kullanılır?

Bu yeni özelliği kullanabilmeniz için WhatsApp mobil uygulamasının en son sürümünü indirmeniz (veya güncellemeniz) gerekir. WhatsApp’ta emoji tepkileri özelliğini görmüyorsanız, özelliği getiren yazılım güncellemesinin sunucu tarafında sunulacağını unutmayın. Herkesin WhatsApp’ta emoji tepkileri alması birkaç hafta sürebilir.

WhatsApp’ta Mesajlara Nasıl Tepki Verilir?

WhatsApp’ta bir mesajda emoji tepkilerini kullanmak istiyorsanız şu adımları izleyin:

 • WhatsApp mobil uygulamasının en son sürümünü açın.
 • Bir sohbette herhangi bir mesaja uzun basın.
 • Altı emoji reaksiyonu ile bir açılır pencere görünecektir.
 • Kullanmak için emoji tepkilerinden birini seçin.
 • Emoji tepkiniz, daha önce seçtiğiniz mesajın altında görünecektir.

WhatsApp Hangi Emojileri Sunuyor?

 • Başparmaklar havada
 • Kalp
 • Sevinç gözyaşları
 • Ağzı açık yüz
 • Ağlayan yüz
 • Katlanmış elleri olan kişi

WhatsApp, genellikle mesajlarda kullanabileceğiniz tüm emoji ve ten tonlarını sonunda desteklemeye söz verdi.

WABetaInfo’ya göre WhatsApp, gönderdiğiniz mesajlara emoji tepkileri için bildirimleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bir özelliği beta test ediyor. Tepki bildirimleri geçiş düğmesini Ayarlar > Bildirimler altında Tepki Bildirimleri adlı bir menü seçeneği olarak bulabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...