WhatsApp, Mesajlara Emoji ile Tepki Özelliğini Sundu: Nasıl Kullanılıyor?

WhatsApp, uzun zamandır beklenen emoji ile tepki verme özelliğini kullanıma sundu! Peki bu özellik nasıl çalışıyor?

Birçok mesajlaşma uygulaması artık kullanıcılara bir emoji ile bir sohbet balonuna tepki verme yeteneği sunuyor. Örneğin Facebook Messenger kullanıcıları, bir konuşmada emoji tepkilerini kullanabilir. Şimdi, Meta’ya ait başka bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, aynı özelliğe sahip olacağını daha önce sizlere bildirmiştik.

WhatsApp, Emoji ile Tepki Verme Özelliğini Duyurdu!

Mark Zuckerberg kendi Instagram hesabından yaptığı duyuruyla, beta programından çıktıktan sonra WhatsApp kullanıcılarına bir emoji tepkisi özelliğinin 5 Mayıs 2022’de sunulmaya başladığını duyurdu. WhatsApp’ın başkanı Will Cathcart da Twitter ve WhatsApp blogunda bir video aracılığıyla bu özelliği doğruladı.

Emoji Tepkileri Nelerdir?

Emoji tepkileri, kelimenin tam anlamıyla başka bir kişiye mesajlarını gördüğünüzü ve bu konuda belirli bir şekilde hissettiğinizi göstermek için kullandığınız emojilerdir. Emoji tepkileri, bir yanıt yazmak zorunda kalmadan bir mesaja yanıt vermenin evrensel, görsel ve basit bir yoludur.

WhatsApp’ta Emoji Tepkileri Nasıl Kullanılır?

Bu yeni özelliği kullanabilmeniz için WhatsApp mobil uygulamasının en son sürümünü indirmeniz (veya güncellemeniz) gerekir. WhatsApp’ta emoji tepkileri özelliğini görmüyorsanız, özelliği getiren yazılım güncellemesinin sunucu tarafında sunulacağını unutmayın. Herkesin WhatsApp’ta emoji tepkileri alması birkaç hafta sürebilir.

WhatsApp’ta Mesajlara Nasıl Tepki Verilir?

WhatsApp’ta bir mesajda emoji tepkilerini kullanmak istiyorsanız şu adımları izleyin:

 • WhatsApp mobil uygulamasının en son sürümünü açın.
 • Bir sohbette herhangi bir mesaja uzun basın.
 • Altı emoji reaksiyonu ile bir açılır pencere görünecektir.
 • Kullanmak için emoji tepkilerinden birini seçin.
 • Emoji tepkiniz, daha önce seçtiğiniz mesajın altında görünecektir.

WhatsApp Hangi Emojileri Sunuyor?

 • Başparmaklar havada
 • Kalp
 • Sevinç gözyaşları
 • Ağzı açık yüz
 • Ağlayan yüz
 • Katlanmış elleri olan kişi

WhatsApp, genellikle mesajlarda kullanabileceğiniz tüm emoji ve ten tonlarını sonunda desteklemeye söz verdi.

WABetaInfo’ya göre WhatsApp, gönderdiğiniz mesajlara emoji tepkileri için bildirimleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bir özelliği beta test ediyor. Tepki bildirimleri geçiş düğmesini Ayarlar > Bildirimler altında Tepki Bildirimleri adlı bir menü seçeneği olarak bulabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...