WhatsApp Güncellemesi ile Gelmesi Beklenen 5 Adet Yeni Özellik

Önümüzdeki süreçte yeni Whatsapp güncellemesi ile gelmesi beklenen 5 adet yeni özellik neler olacak?

Meta’ya ait olan çevrimiçi sohbet uygulaması WhatsApp, dünyanın büyük çoğunluğunun kullandığı bir uygulama ve uygulamanın güncel kalabilmesi için yeni özellikler eklenmeye devam ediliyor.

WhatsApp Güncellemesi ile Gelecek 5 Özellik

Yaklaşan özellikleri keşfetmek için düzenli olarak WhatsApp beta sürümlerini bozan ve sızıntılarıyla meşhur olan WABetaInfo‘daki insanlar sayesinde, önümüzdeki aylarda en iyi sohbet uygulamalarından birinden ne bekleyeceğimiz konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var.

Bugün, dikkatimizi çeken ve WhatsApp’ı bir araç olarak daha da iyi hale getirecek beş özelliği açıklıyoruz.

Mesaj Tepkileri

Bir mesaja gerçekten mesaj göndermek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde tepki verebilmek, iMessage, Messenger, Discord, Slack ve hemen hemen tüm diğer mesajlaşma uygulamalarında en iyi özelliklerden biridir.

Nedense (ve bunun iyi olduğundan eminiz), WhatsApp’ın mesajlara tepki verme yeteneği yok ama bu gelecekte değişecek gibi görünüyor.

Eylül 2021’de WhatsApp betasında tepkiler görüldü ve hepimizi heyecanlandırdı. Grup sohbetinde hızlıca bir emoji tepkisinin yer alması kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor.

Daha İyi İki Adımlı Doğrulama

WABetaInfo’ya göre, WhatsApp hizmet için iki aşamalı doğrulamayı yönetmeye yönelik iyileştirmeleri test ediyor ve bu da yeterince yakında gelmeyecek.

Ocak ayındaki bir beta, WhatsApp’ın kullanıcıların uygulamaya ekstra bir güvenlik katmanı eklemek için pinleri ayarlamasına ve değiştirmesine izin vereceğini gösteriyor.

Ne yazık ki, özellik henüz tam olarak mevcut değil.

Topluluklar

WhatsApp oldukça heyecan verici yeni bir özelliği test ediyor: Topluluklar.

İlk olarak WhatsApp kodunda görülen Topluluklar, muhtemelen bir kişi listesinin dışındaki kişilerle genişletilmiş bir grup sohbeti özelliği gibi görünüyor. Yöneticiler, örneğin belirli konuları belirleyebileceklerdir.

Topluluklar için heyecanlıyız çünkü Facebook Grupları veya diğer araçlar dışında toplu iletişim için güvenli bir yol sunuyor. Özelliği Discord gibi düşünün, ancak WhatsApp’ta yer alıyor.

Sesli Çağrı Duvar Kağıtları

Ocak ayında ortaya çıkan bir betaya göre, WhatsApp sesli aramalar için duvar kağıtları eklemek için çalışıyor; bu, uygulamayı daha canlı hale getirecek hoş bir dokunuş.

Sesli arama sayfasının kullanıcı arayüzünü iyileştirmek için takdir ettiğimiz başka küçük değişiklikler de var.

Ancak WhatsApp’ın bu özelliği ne zaman kullanıma sunacağı belli değil.

Hareketli Kalp Emojisi

Son olarak, WhatsApp beta 2.22.72’den oldukça güzel bir özelliğimiz var: animasyonlu kalp emojisi.

Özellik bir süredir geliştiriliyordu, ancak piyasaya sürülmeye yaklaşıyor gibi görünüyor. WhatsApp’ın buna zaten sahip olmaması biraz çılgınca, ancak bizim görüşümüz, daha sonra hiç olmamasından iyidir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...