Twitter, “Ortak Tweet” Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter, “ortak tweet” özelliği için harekete geçti. Özellik nasıl olacak? Ne zaman gelecek?

Twitter’ın sahip olduğu 280 karakterlik tweet sınırı bir ortak yazara ihtiyaç duyacak kadar paylaşmak yeterli değil gibi görünüyor – ancak yine de, Twitter yaratıcılarının gelir fırsatlarını en üst düzeye çıkarmaya çalıştığından, birlikte yazılan tweet’ler ayrıca daha fazla ortaklığa olanak tanıyacak yeni fırsatlar için çalışıyor.

Twitter, Ortak Tweet Özelliğini Getirecek!

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından yayınlanan bu örneklerde görebileceğiniz gibi, Twitter’ın şu anda olduğu gibi (test aşamasında olan) yeni ortak tweet seçeneği, oluşturucuya yeni bir ‘işbirliği’ simgesi ekler ve bu simgeye tıklandığında özellik etkinleşir. Böylelikle bir tweet’i iki ortak kişinin atabilmesine olanak sağlanmış olur.

İşbirliği süreci, esasen tweet’inizi oluşturmanızı ve ardından işbirliği yapmak için başka bir profile istek göndermenizi gerektirir. İşbirliği yaptığınız hesabın herkese açık olması ve ayrıca sizi geri takip etmesi gerekir.

Ortak çalışan, ortaklık teklifinizi kabul ettiğinde, tweet yayınlanabilir, bu da uygulamada paylaşmanın başka bir yolunu sağlar ve belirtildiği gibi, tweet’inizi her iki hesabın takipçilerine yükseltmeye yardımcı olabilecek ticari ortaklıklar ve promosyonlar için başka bir potansiyel yol sağlar.

Bu özellik hâlâ erken test aşamasında ve Twitter, bu aşamada paylaşacak başka bir şeyi olmadığını söylüyor.

Gerçekten, markalı içerik anlaşmalarında şeffaflık sağlamak için kullanıcılarla ortaklık kurabilen Facebook ve Instagram‘da bulunan işbirliği araçlarına çok benziyor.

Markaların promosyonlar için platform yıldızlarıyla ortak olmaları için yeni yollar birleştirmek ve her bir ortak tweet için daha fazla birleşik maruz kalma sağlamak, buradaki ana odak noktası gibi görünüyor.

Test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise şu an için merak konusu.

Sizler Twitter’ın geliştirmekte olduğu bu özelliği beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...