Instagram, Yeni Özellikler İçin Hazırlanıyor

Instagram, yeni özellikler ile geliyor. Instagram, kullanıcılarına kolaylık sağlamak ve uygulamada daha güzel vakit geçirmelerini sağlamak için uygulamasına yeni özellikler getiriyor.

Instagram yeni özellikleri ile kullanıcılarına neler sunacak ve kullanıcılarını nasıl bir deneyim bekliyor?

Instagram İçin Gelecek Olan Yeni Özellikler Neler?

Instagram, geçen yılın sonlarında DM kutusunda yenilikler yapacağını belirtmişti. Bunun üzerine kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak yedi yeni mesajlaşma özelliğini kullanıma sundu. Özellikler arasında müzik ön izlemelerini DM’lerde paylaşma, sessiz mesajlar, akışa göz atarken mesajları yanıtlama yeteneği gibi birçok özellik var.

Instagram, yeni özelliklerle insanların daha sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmasına yardımcı olmaya çalıştığını belirtti. İşte gelecek olan yeni özellikler:

Gezinirken Yanıtla

Instagram’da gezinirken yeni bir mesaj aldığınız da artık gelen kutusunu açmanıza gerek yok. Yeni özellikle birlikte gelen mesajları gelen kutusuna gitmeden bulunduğunuz yerde cevaplayabilirsiniz. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar artık Instagram’da gezinirken kolaylıkla mesajlaşabilecekler.

Hızlı Paylaşım

Instagram, paylaşımları biraz daha hızlı hale getirmek için bir kısayol ekliyor. Kullanıcılar, paylaşmak istedikleri içerikleri teker teker paylaşmak yerine daha önce belirledikleri dört arkadaşa sadece paylaş düğmesine basılı tutarak gönderebilecekler.

Sessizce mesaj gönderme

Mesaj gönderirken mesajınıza @silent ekleyerek mesajınızın bildirimsiz, sessizce iletilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede mesaj attığınız kişiyi rahatsız etmek istemediğiniz durumlarda sessizce mesajınızı gönderebilirsiniz.

Lo-fi sohbet teması 

Manzara veya daha farklı içeriklerle sohbetinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Anket oluşturma

Karar veremediğiniz veya arkadaşlarınıza danışmak istediğiniz durumlarda gruplarda kolaylıkla bir anket oluşturabilirsiniz.

Müzik paylaşımı

Yakında çıkacak olan Apple Music, Amazon Music ve Spotify özelliği ile göndermek istediğiniz şarkının 30 saniyelik bir ön izlemesini arkadaşlarınızla kolaylıkla  paylaşabileceksiniz.

Instagram başkanı Adam Mosseri’nin yaptığı açıklamada:

Instagram’ın, insanların ilgi alanları hakkında arkadaşlarıyla bağlantı kurabilecekleri en iyi yer olabileceğini düşünüyoruz ve Instagram, mesajlaşmanın birincil iletişim biçimi olduğu gerçeğini benimsemektir” dedi.

Çoğu yeni güncellemelerde olduğu gibi bu güncelleme de aynı anda her yerde mevcut olmayacaktır. Şirket, yeni özelliklerin küresel olarak genişleme planları olan belirli ülkelerde mevcut olduğunu belirtiyor, ancak değişiklerin herkese ulaşmasının ne kadar süreceğini belirtmedi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...