Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Bitcoin ve piyasa genelinde Bakıldığı zaman şu an için Bitcoin’in düşmesi için herhangi bir sebep görünmüyor. Ukrayna ve Rusya savaşının hala sürmesi dışında da olumsuz bir durum yok, fakat kripto varlıklar hala yerinde saymaya devam ediyor. Peki bunun nedeni ne ve kripto para piyasasında son durum ne?

Bitcoin’de Son Durum Ne? Yükseliş Gelecek mi?

Yazının girildiği anlarda Bitcoin 46600 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve bildiğiniz gibi bu kısım kısa vadeli de olsa destek ve direnç olarak çalışmış bir bölgeydi. Gece yarısı bu desteğin altına birkaç kez sarkan kripto varlık, 44500 dolar seviyelerine ise hiç gerilemedi.

Bu noktada daha fazla gerilememesi oldukça iyi bir şey fakat 48000 bin dolar seviyesindeki belirsiz dirence ulaşıp oradan da 46000 dolarda bulunan dirence ilerlemesi yükseliş için gerekli birkaç etkenden biriydi. Bunlar sağlanamadığı takdirde pek çok yatırımcı Bitcoin’in yönünü aşağı olarak yorumluyor.

Düşüş odaklı bir bakış attığımız zaman Bitcoin’in yakın zamanda tekrardan 30 bin dolarları test etmesi muhtemel görünüyor, eğer bu seviyelerde de güçlü bir alış ile karşılaşıp geri dönemezse 24 bin dolar ile yıllardır süre gülen trend çizgisine temas için son şans olarak karşısına çıkacak.

Kripto Paralarda Son Durum

Bitcoin’e bağlı olarak bütün piyasa düşüş eğilimi gösteriyor. Lider altcoin Ethereum 3400 dolar seviyelerinden işlem görürken, Solana 135 dolara, Cardano ise 1.19 dolara kadar geriledi. Özellikle eski altcoinlerdeki fiyat gerilemesi son 1-2 yılın en düşük seviyesine ulaşarak yatırıncısını oldukça zor durumda bıraktı ve hodl edip etmemenin avantajlarını düşündürdü.

Volatil günlerin bizi beklediğini hatırlatmakta fayda var, bu doğrultuda işlemlerinizde ve yatırımlarınızda dikkatli olmanızı öneririz. Sizler kripto para piyasasındaki son durum hakkında neler düşünüyorsunuz?

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...