Gelmesi Beklenen 5 Apple Watch Güncellemesi

2022 yılında gelmesi beklenen 5 Apple Watch güncellemesi neler? Bu güncellemeler neleri kapsıyor?

Akıllı saat denince akla gelen ilk markalardan Apple Watch, 2014’teki ilk çıkışından bu yana çok yol kat etti. İlk çıkan versiyon sadece bildirim almaya yarıyordu denilebilir, ancak o zamandan bu yana kapsamlı bir fitness takipçisi ve iletişim aracına dönüştü. Bununla birlikte, Apple’ın kat edebileceği daha çok yol var. Apple Watch kullanıcılarının da Apple’dan bazı beklentileri mevcut. Bakalım Apple yeni güncellemelerle beklentiyi karşılayabilecek mi?

Oura ve Fitbit gibi diğer akıllı saat üreticileri, özellikle uyku takibi söz konusu olduğunda, bazı alanlarda Apple’ı geride bırakıyor. Apple’ın yetişme zamanı geldi ve bir sonraki akıllı saatinin oraya ulaşması muhtemeldir.

Gelmesi Beklenen 5 Apple Watch Güncellemesi

Apple genellikle sonbahar aylarında yeni Apple Watch modellerini piyasaya sürer. Ancak, Apple’ın genellikle Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı düzenlediği Haziran ayında, mevcut ve gelecek modeller için çıkacak yeni özellikleri merak konusu oldu. İşte yeni Apple Watch modeli ile gelmesi beklenen 5 yeni güncelleme:

Daha Uzun Pil Ömrü

Pil ömrü uzun zamandır Apple Watch’un hassas noktası olmuştur. Apple Watch genellikle bir buçuk gün idare edebilirken, Fitbit izleyiciler ve saatler tek bir şarjla birkaç gün sürebilir. Örneğin Fitbit Sense, bir şarj gerektirmeden önce tipik olarak iki ila dört gün boyunca çalışabilirken, Fitbit Versa 3 altı güne kadar dayanabiliyor. (Ancak pil ömrünün kullanıma bağlı olarak her zaman değişeceğini unutmayın.)

Gerçeği söylemek gerekirse Apple, Series 6 ve 7 ile Apple Watch’ın şarj hızını artırarak bu sorunu bir nebze de olsa çözmüştür. Örneğin, Apple Watch’unuzu gece boyunca takarsanız, günlük rutininizi sırasında tamamlayabilirsiniz. Yine de Apple’ın mevcut pil ömrünü daha da iyileştirmesi bekleniyor.

Egzersiz Özellikleri

Apple Watch, yakılan aktif kalori miktarı ve fitness hedeflerine doğru uzun vadeli ilerleme gibi pek çok şey söyleyebilir. Apple Watch, bedensel sinyallere, son faaliyetlere ve uykuya dayalı olarak bu kararları yönlendirmeye yardımcı olabilseydi harika olurdu.

Daha Detaylı Uyku Takibi

Apple uyku süresi, yatakta geçirilen süre, uyku düzeni eğilimleri ve solunum hızı gibi ölçümleri kaydedebilir, ancak daha fazlasını yapamaz. Kısacası, konu uyku izleme olduğunda Apple Watch’ın diğer fitness rakipleriyle karşılaştırıldığında sunabileceği o kadar da bir şey yok. Bu sebeple uyku takibi özelliğinin daha da gelişmesi bekleniyor.

Her Gün İçin Farklı Aktivite Hedefleri

Egzersiz söz konusu olduğunda herhangi bir günün tamamen aynı olmaması gerekir. Önceki gece ne kadar uyuduğunuz, sosyal planlar, o gün ne yediğiniz ve ofise gidip gitmemeniz gibi faktörler ne kadar aktif olduğunuzu etkiler. Bu yüzden Apple’dan beklentimiz bunları ayarlayabilmek ve ona göre program oluşturmak.

U1 Çipi İçin Daha Etkili Kullanım

U1 çipi için daha akıllı kullanım örnekleri görmeyi bekliyoruz.

Telefonunuzun veya saatinizin yakında olduğunu algıladığında TV’nizin otomatik olarak doğru Netflix profiline geçebileceğini hayal edin. İşte çipin daha etkili kullanılması bu gibi özelliklere imkan verecektir. Apple Watch’ta yeni gelecek güncellemeyle bunun gibi daha fazla işlevsellik görmeyi umuyoruz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Biray Altun
Biray Altun
2001 Yılında Erzurum'da doğdum. Çocukluğum memleketim Kars'ta , eğitim hayatım ise İzmir'de geçti. Şimdi ise Çanakkale'de bir yandan üniversite hayatıma devam ederken bir yandan ilgi alanım olan konularda yazıyorum.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...