Star Wars: Visions’un ilk tanıtım filmi yayınlandı

Dünyaca ünlü film serisi Star Wars‘un anime evreniyle bir araya gelecek olan versiyonu Star Wars: Visions‘ın ilk tanıtım filmi yayınlandı. Birbirinden farklı anime stüdyoları tarafından, birbirinden bağımsız bölümlerin paylaşılacağı seri, antoloji olarak izleyicilerin karşısına çıkacak. Haberle ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Star Wars evreni, 1977 yılındaki ilk filmi beyaz perdeyle buluştuğundan bu yana dünya çapında binlerce hayranı bulunan bir film serisi haline geldi. Filmlerinin yanı sıra, kitaplar, televizyon dizileri, video oyunları ve çizgi romanlar gibi birçok farklı alanda da yer alan seri, yeni bir evren ile karşımıza çıkacak.

Anime serisi Disney Plus’ta yayınlanacak

Disney Plus tarafından yayınlanacak olan yeni anime antolojisi, ilk olarak geçtiğimiz Aralık ayında duyurulmuştu. Duyurulan habere göre birbirinden farklı hikayeler anlatan ve farklı anime stüdyolarının yapımcılığını üstleneceği bir Star Wars serisi olacağı öğrenilmişti. Alışık olduğumuz dizilerden çok, farklı hikayeleri anlatan kısa filmlerden oluşacak olan Star Wars: Visions’ın ilk tanıtım filmi yayınlandı.

Star Wars: Visions resmi tanıtım filmi

Disney Plus tarafından yayınlanacak olan Star Wars: Visions, 22 Eylül tarihinde izleyicilerle buluşacak. Birçok ünlü animenin yapımcısı olan anime stüdyoları tarafından hazırlanan bölümler, şimdiden izleyicileri heyecanlandırmış durumda.

LucasFilm’in yönetici yapımcısı James Waugh, Star Wars evreninin animeler için önemli bir ilham kaynağı olduğunu ifade ediyor. Serinin yaratıcıları olan anime stüdyosundaki sanatçılar da bilim kurgu evrenini kendi tarzlarında anlatabilmek için çok heyecanlı durumda olduklarını söylüyorlar. Star Wars: Visions antolojisinde izleyicilerin karşısına çıkacak olan bölümlerin isimleri ve onları üreten stüdyolar ise şu şekilde;

  • The Duel by Kamikaze Douga (Batman Ninja)
  • Lop & Ocho by Geno Studio (Golden Kamuy)
  • Tatooine Rhapsody by Studio Colorido (A Whisker Away)
  • The Twins and The Elder by Trigger (Kill La Kill)
  • The Village Bride by Kinema Citrus (Tokyo Magnitude 8.0)
  • Akakiri and T0-B1 by Science Saru (Japan Sinks)
  • The Ninth Jedi by Production IG (Ghost in the Shell)

Yeni anime antolojisi, Disney Plus’ta çıkış yapan ilk büyük anime serisi olması sebebiyle de oldukça büyük bir önemi bulunuyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...