Windows 11 şimdiden övgüleri topluyor!

Microsoft’un Windows için işlevsiz uygulama mağazası olarak görülen Microsoft Store, nihayet Windows 11 çatısı altında gelişiyor. Bir kullanıcı arayüzü revizyonu ve bazı hız iyileştirmeleri olsa da, önemli değişiklik mağazaya daha fazla uygulamanın girmesine izin veriyor. Yalnızca geçen hafta, Windows 11 ile beraber Microsoft Store’da bazı popüler uygulamalar görünmeye başladı ve bu onu eskisinden daha kullanışlı hale getirdi.

OBS Studio, Zoom, Canva, WinZip ve Adobe Acrobat Reader, Microsoft Edge tarayıcı uzantılarıyla birlikte geçen hafta Microsoft Store’a geldi. Windows 11’in beta dönemindeki bu erken eklemeler umut verici bir başlangıç.

Windows 11

Windows 11 çok daha geniş bir mağazaya sahip!

Microsoft Mağazası, Windows 11’de ve nihayetinde Windows 10’da geleneksel masaüstü uygulamalarını içerecek şekilde değişiyor. Microsoft daha önce geliştiricileri Evrensel Windows Uygulamalarıyla kısıtlamış, daha önce paketlenen bazı masaüstü uygulamalarının güncellemeler için mağazasını kullanmasına izin vermişti. Artık herhangi bir uygulama mağazanın bir parçası olabilir; bu, Microsoft’un geçen yıl piyasaya sürdüğü Windows Paket Yöneticisi ile uyumlu bir hareket olarak görülüyor.

Microsoft’un Windows Paket Yöneticisi, ana mağazada eksik olan Zoom ve WinRAR gibi uygulamaları sunarak 24 saatten kısa bir sürede Windows mağazasından daha iyi hale getirdi. Paket yöneticisi geçen yıl istikrarlı bir şekilde büyüyor ve şimdi Discord, Google Chrome, Firefox ve diğer birçok popüler uygulamayı içeriyor. Onunla kullanabileceğiniz harika bir üçüncü taraf web arayüzü bile var.

Microsoft Mağazası, esasen artık Windows Paket Yöneticisi ve Microsoft deposundan uygulamalar yüklemek için kullanılan WinGet komutu için bir ön yazılım olarak çalışacak. Bu, önümüzdeki haftalarda mağazada daha da fazla uygulamanın görüneceğini göreceğimiz anlamına geliyor. Örneğin Mozilla, Firefox’un yakında kullanıma sunulacağını ima etti. Sonunda Microsoft Store’da Steam veya Epic Games Store gibi rakip uygulama mağazalarını görebiliriz. Windows şefi Panos Panay, şirketin Microsoft Store’da Steam veya Epic Games Store’a açık olduğunu ve muhtemelen başka yerlerde bulunan uygulamalara ve oyunlara bağlanmanın bir yolu olarak çalışacağını söyledi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...