Snapchat Çöktü: Birçok Kullanıcı Erişim Sorunu Yaşıyor

Geçtiğimiz haftalarda Facebook, Instagram ve WhatsApp‘ta yaşanan sorunların ardından, şimdi de Snapchat çöktü! Dünya çapında kullanıcılar popüler uygulamaya erişim sorunu yaşıyor.

Snapchat çöktü!

Binlerce Snapchat kullanıcısı, popüler fotoğraf paylaşım uygulamasıyla kesintileri bildiriyor ve hayal kırıklıklarını dile getirmek için diğer sosyal medya platformlarına geçiş yapmak zorunda kalıyor.

Facebook, Whatsapp ve Instagram platformlarının dahili bir hata nedeniyle çökmesinden sadece bir hafta sonra, Snapchat’in sunucuları da aynı şekilde arızalı görünüyor.

Şirket, uygulamada bulunan hatayı kabul etti ancak kesinti için henüz bir neden sunmadı.

Konuyla ilgili olarak şirket, “Bazı Snapchat kullanıcılarının şu anda uygulamayı kullanırken sorun yaşadığının farkındayız – sıkı durun, araştırıyoruz!” diye bir açıklama tweet’i attı.

Snapchat ayrıca ekran görüntülerini ve kesintilerin ayrıntılarını sorarak kullanıcı şikayetlerini takip etti ve bu da sorunu hala araştırdığını gösteriyor.

Uygulama ilk olarak saat 14 sularında problemli olarak çalışmaya başladı ve birçok kişi sorunu uygulamaya şikayetler yağdırdı. Uygulamanın neden çöktüğüyle ilgili şu an için net bir bilgi bulunamasa da önümüzdeki saatlerde şirket tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

Diğer uygulamalardan yalnızca 1 hafta sonra başka bir çökme sorunu oldu

Geçtiğimiz hafta ise tüm dünyaya damga vuran bir kesinti yaşanmıştı. Facebook ve sahip olduğu diğer uygulamalar Instagram ve WhatsApp 6 saat boyunca erişim dışı kalarak bir ilke imza attı. Neyse ki sorun çözüldü ve kullanıcılar tekrardan uygulamaları kullanmaya başlayabildi.

Ancak şu an aynı çökme sorunu Snapchat’te de var ve uygulama kullanıcıları şimdiden mağdur olmuş durumda. Şirketin sorunu en kısa zamanda çözmesi bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Dijital Dolar (CBDC) ABD Hükümetinin Onayını Aldı mı?

FED tarafından yayınlanan yeni bir makaleye göre, ABD hükümeti tarafından desteklenen bir dijital dolar, daha hızlı para transferlerine yol açabilir ve mevcut bankacılık sisteminden...

Squid Game 2. Sezonu İçin Açıklama Geldi!

Perşembe günü dördüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında, Netflix'in eş CEO'su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, Kore mini dizisi Squid Game geri döndüğünü doğruladı....

Nayib Bukele, Türkiye’de!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, geçtiğimiz akşam Türkiye'ye selam yolladı. Paylaştığı tweet'te "Öncelikle, #Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar" ifadesini kullandı....