Snapchat Çöktü: Birçok Kullanıcı Erişim Sorunu Yaşıyor

Geçtiğimiz haftalarda Facebook, Instagram ve WhatsApp‘ta yaşanan sorunların ardından, şimdi de Snapchat çöktü! Dünya çapında kullanıcılar popüler uygulamaya erişim sorunu yaşıyor.

Snapchat çöktü!

Binlerce Snapchat kullanıcısı, popüler fotoğraf paylaşım uygulamasıyla kesintileri bildiriyor ve hayal kırıklıklarını dile getirmek için diğer sosyal medya platformlarına geçiş yapmak zorunda kalıyor.

Facebook, Whatsapp ve Instagram platformlarının dahili bir hata nedeniyle çökmesinden sadece bir hafta sonra, Snapchat’in sunucuları da aynı şekilde arızalı görünüyor.

Şirket, uygulamada bulunan hatayı kabul etti ancak kesinti için henüz bir neden sunmadı.

Konuyla ilgili olarak şirket, “Bazı Snapchat kullanıcılarının şu anda uygulamayı kullanırken sorun yaşadığının farkındayız – sıkı durun, araştırıyoruz!” diye bir açıklama tweet’i attı.

Snapchat ayrıca ekran görüntülerini ve kesintilerin ayrıntılarını sorarak kullanıcı şikayetlerini takip etti ve bu da sorunu hala araştırdığını gösteriyor.

Uygulama ilk olarak saat 14 sularında problemli olarak çalışmaya başladı ve birçok kişi sorunu uygulamaya şikayetler yağdırdı. Uygulamanın neden çöktüğüyle ilgili şu an için net bir bilgi bulunamasa da önümüzdeki saatlerde şirket tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

Diğer uygulamalardan yalnızca 1 hafta sonra başka bir çökme sorunu oldu

Geçtiğimiz hafta ise tüm dünyaya damga vuran bir kesinti yaşanmıştı. Facebook ve sahip olduğu diğer uygulamalar Instagram ve WhatsApp 6 saat boyunca erişim dışı kalarak bir ilke imza attı. Neyse ki sorun çözüldü ve kullanıcılar tekrardan uygulamaları kullanmaya başlayabildi.

Ancak şu an aynı çökme sorunu Snapchat’te de var ve uygulama kullanıcıları şimdiden mağdur olmuş durumda. Şirketin sorunu en kısa zamanda çözmesi bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...