Ana SayfaTeknolojiAirPods Birçok Yeni Özelliğe Kavuşacak

AirPods Birçok Yeni Özelliğe Kavuşacak

The Wall Street Journal’a göre Apple’ın AirPod’ları için yeni sağlık odaklı özellikler keşfettiği bildiriliyor. Özellikler, kullanıcıların ateşini ölçmek, duruşlarını izlemek ve işitmelerini iyileştirmek için kulakiçi kulaklıkları kullanmayı içerebilir. WSJ, ikinci işlevin AirPods’un mevcut “Konuşma Hızlandırma” özelliğinden önemli ölçüde farklı olup olmadığının net olmadığını belirtiyor.

WSJ’ye göre, bu işlevler “gelecek yıl beklenmiyor ve asla tüketicilere sunulmayabilir veya zamanlama değişebilir.” Başka bir deyişle, iPhone üreticisi, önümüzdeki bir veya iki yıl içinde çıkacak ürünlerle entegre etmek için aktif olarak çalışmak yerine, bu yeni sağlık özelliklerini keşfediyor gibi görünüyor.

AirPods

AirPods yeni özelliklere kavuşacak

Bu sensörleri eklemek Apple için mantıklı olacaktır. Şirket, ürünlerini sağlık ve fitness uygulamalarının gücüyle giderek daha fazla pazarlıyor, ancak şimdiye kadar bu ilginin çoğu Apple Watch’a odaklandı. Geçen ayki raporlar, şirketin giyilebilir cihazlara kan basıncını, sıcaklığı, uyku kalitesini, kandaki oksijeni ve kan şekerini izleme dahil olmak üzere çeşitli sensörler eklemeyi düşündüğünü öne sürdü.

Sağlık özelliklerini ticari ürünlere entegre etmek, çoğunlukla tıbbi düzenleme standartlarının yüksek çıtasını karşılamanın zorluğu nedeniyle zor bir iştir. Bu kaçınılmaz olarak gecikmelere yol açar. Örneğin, Haziran ayında bir sonraki Apple Watch’un sıcaklık izleme ekleyeceği bildirildi, ancak bu işlev Eylül ayındaki Apple Watch 7’de hiç görünmedi. Bu durumun temel sebebi daha önce de söylediğimiz gibi bu sektörün oldukça zorlu ve pahalı olması. Bu tarz riskli girişimlerden kaçınarak şirketler milyonlarca dolarlarını koruyabilirken giyilebilir teknoloji üretip bilinenin dışına çıkmak istemiyorlar.

Fakat geleceğin bu alanda olduğu aşikar olduğu için birkaç büyük firma bu alana oldukça büyük yatırımlar yapıyor. Bunlardan bir tanesi de Apple olarak karşımıza çıkıyor.

Ne yazık ki, WSJ’nin raporu, Apple’ın AirPod’lar için planları hakkında fazla ayrıntı içermiyor. Yine de birinin kulağından sıcaklık almak olağandır ve piyasada, eğilirken kullanıcıları uyarmak için dijital sensörler kullanan birçok duruş cihazı vardır. Apple, AirPod’ları bir tür işitme asistanı olarak kullanmakla ilgilendiğini zaten gösterdi, ancak kulaklıklar bu amaç için FDA tarafından onaylanmadı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Müslümanlar İle Arasını Açıyor mu?

Apple, Kuran okumak ve dinlemek için popüler bir uygulama olan Kuran Majeed'i Çin'deki App Store'dan kaldırdı. Şirketin, hükümet yetkililerinin talebi üzerine uygulamayı kaldırdığı bildirildi,...

Steam, Blockchain Temelli Her Şeyi Yasaklıyor!

Valve'ın "Steam'de Yayınlamamanız Gerekenler" listesine eklenen bir kurala göre, blok zinciri teknolojisi kullanan veya kullanıcıların NFT veya kripto para alışverişi yapmasına izin veren oyunlara...

Google Arama Sonuçları Eskisi Gibi Olmayacak

Google, insanların arama sonuçları üzerinden gezinme biçiminde temel bir değişikliği denediğini duyurdu. Bir blog gönderisinde şirket, sosyal medya tarzı sürekli kaydırma lehine iOS ve Android'de...