Activision’dan Yeni Call of Duty Hile Önleme Sistemi

Activision, hem Call of Duty: Warzone hem de Call of Duty: Vanguard oyunlarında uzun süredir problem haline gelen hileler için yeni bir Ricochet hile önleme sistemi geliştiriyor.

Activision, Call of Duty hile sistemi geliştiriyor

Sistem, PC çekirdek düzeyinde bir sürücü, oyuncu davranışını incelemek için makine öğrenimi algoritmaları ve hile yapanları araştırmak için çalışan bir “özel profesyonellerden oluşan ekip” kombinasyonunu kullanacak.

PC çekirdeği düzeyindeki sürücü, Activision tarafından Call of Duty franchise’ı için dahili olarak geliştirildi ve ilk olarak yaklaşmakta olan Pacific güncellemesiyle Call of Duty: Warzone için piyasaya sürülecek. PC oyunları, karmaşık hileleri tespit etmek için giderek artan bir şekilde çekirdek düzeyinde sürücüler kullanıyor, ancak Windows’ta bu kadar yüksek düzeyde çalıştıkları için, böyle bir yaklaşımı çevreleyen gizlilik endişeleri her zaman vardır.

Activision’a göre Call of Duty’deki Ricochet hile önleme sistemi her zaman açık olmayacak. Bu, çekirdek düzeyindeki sürücünün yalnızca Call of Duty: Warzone’u açtığınızda çalıştığı ve çıktığınızda sürücünün kapanacağı anlamına gelir. Sürücünün kendisi, kod enjekte etmeye veya oyunu manipüle etmeye çalışıp çalışmadıklarını görmek için Warzone ile etkileşime giren süreçleri izleyecek ve sonuçları geri bildirecektir.

Çekirdek seviyesindeki sürücü, Call of Duty: Vanguard’a ise “daha sonraki bir tarihte” gelecek.

Call of Duty oyuncuları, çekirdek düzeyinde bir sürücü hakkında kaçınılmaz sorular ve endişeler olsa bile, bu yeni hile karşıtı çabayı memnuniyetle karşılayacaktır. Call of Duty Twitter hesabından ise konuyla ilgili bir paylaşım yapıldı.

Hile yapanlara sert bir uyarıda bulunulan açıklamada, “Hile yapanlar hoş karşılanmıyor. Hile yapanlara tolerans yoktur ve yakında ne demek istediğimizi anlayacaksınız.” ifadelerine yer verildi.

Activision binlerce hesabı yasaklarken, hileciler aylardır Call of Duty: Warzone’u mahvediyor. Tanınmış Warzone oyuncuları, sorun hakkında oldukça sesli hale geldi ve Raven Software’i hile sorunları hakkında daha sık iletişim kurmaya ve Ağustos ayında tam bir hile karşıtı sistem vaat etmeye zorladı.

Activision tarafından geliştirilen bu hile önleme sistemiyle birlikte, oyun içi hilelerde gözle görülür bir düşüş yaşanması bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...