Shopify ve Spotify Ortaklığında Yeni Bir Proje Geliyor

Shopify, Spotify ile sanatçıların müzik ve ürünlerin ötesine geçerek e-ticaret platformunda tam anlamıyla gerçekleştirilmiş işler kurmalarına olanak sağlayacak yeni bir stratejik ortaklık duyurdu.

Shopify ve Spotify ortaklığıyla büyük kolaylık

Spotify‘ı müziklerini tanıtmak ve dağıtmak için kullanan sanatçılar, dinleyicilerinin ve hayranlarının zaten müzikleriyle en çok etkileşim kurduğu platformda Shopify’ı kullanarak artık şapka, sweatshirt, plak ve daha fazlasını satabiliyor.

Sanatçılar, Sanatçılar için Spotify hesaplarını Shopify’daki çevrimiçi mağazalarına bağlayarak, ürün kataloglarını senkronize edebilir ve seçtikleri ürünleri doğrudan Spotify sanatçı profillerinde sergileyebilir, bu da hayranların öğelere göz atmasını ve satın almasını çok daha kolay hale getirir. Shopify ayrıca girişimci sanatçılara, dünyanın en popüler müzik akışı hizmeti de dahil olmak üzere birden fazla temas noktasında markalarını yönetebilecekleri hepsi bir arada ticaret platformuna erişim sağlar.

Shopify’ın ürün müdürü Amir Kabbara bir basın açıklamasında iki şirket arasındaki yeni ortaklığın sanatçılara markalarından para kazanmanın yeni yollarını nasıl sağlayacağını açıkladı:

Binlerce sanatçı halihazırda ticaret platformu olarak Shopify’ı seçiyor ve şimdi Spotify kanalının lansmanı ile hayranları ve sanatçıları daha da yakınlaştırıyoruz. Günümüz sanatçıları girişimcidir. Çok yönlü markalar ve işletmeler kuruyorlar ve şimdi onların hayranlarıyla bulundukları yerde buluşmalarını kolaylaştırıyoruz. Spotify’a girişimciliği getirerek, sanatçılara yeni para kazanma yöntemleriyle geleneksel ürün tablosunun ötesinde düşünme ve ticaret yoluyla markalarını denemeleri için güç veriyoruz.”


Spotify, Shopify ile yaptığı yeni ortaklığıyla sanatçılara dinleyicileri hayranlara ve hayranları süper hayranlara dönüştürmelerine yardımcı olurken aynı zamanda daha fazla kazanmalarına yardımcı olacak ek bir kaynak sağlıyor.

Shopify nedir?

İlk kez bir çevrimiçi mağaza oluşturmak isteyen kullanıcılar için ideal bir e-ticaret uygulaması olan Shopify, markalarını başlatmalarına, büyütmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan, kullanımı kolay, hepsi bir arada bir ticaret platformudur. Bununla birlikte, halihazırda büyük bir takipçi kitlesi veya önceden var olan işletmeleri olan sanatçılar, merakla beklenen ürün düşüşleri veya diğer önemli satış anları sırasında yüksek hacimli trafiği idare edebildiği için e-ticaret platformunun altyapısından da yararlanabilir.

Spotify için Shopify kanalı, müzik akışı hizmetinin şimdiye kadar başlattığı tüm pazarlardaki sanatçılar tarafından kullanılabilirken, ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki hayranları artık müziklerini dinlerken ürünlerini görebilecek .

Hem yeni hem de mevcut sanatçılar, şirketin hayran geliştirme platformu Spotify for Artists‘i kullanarak Shopify’ın Spotify kanalına kaydolabilir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...