Rockstar Games, GTA 6 İçin Müjdeyi Verdi: İşte Tüm Bilinenler

Rockstar Games, merakla beklenen GTA 6 için müjdeyi verdi! Serinin yeni oyunu ne zaman geliyor?

Sekiz yıldan uzun bir süre önce 2013 yılında PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen GTA 5 sonrası Rockstar Games, serinin yeni oyunu için herhangi bir ipucu vermemişti. Uzun süren meraklı bekleyiş sonrasında geçtiğimiz gün oyun dünyasını heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Rockstar, resmi Twitter hesabından bir duyuru yaparak, yeni GTA oyunu ile ilgili ilk duyuruyu yaptı.

Rockstar Games, GTA 6 İçin Geliştirmeleri Sürdürüyor

Rockstar Games, Grand Theft Auto serisine yeni bir girişin aktif olarak geliştirilme aşamasında olduğunu onayladı. Şirket, Twitter’da paylaştığı bir gönderide “ “GTA V’in beklenmedik derecede uzun süreli olmasının ardından pek çoğunuzun yeni bir GTA oyunu hakkında bize sorular sorduğunun farkındayız. Ürettiğimiz her projede amacımız, bir önceki işimizin üzerine koyarak daha iyisini sizlere sunmak. Grand Theft Auto serisinin bir sonraki girişi için aktif geliştirmenin devam ettiğini doğrulamaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Rockstar, GTA serisindeki yeni oyunu açıkça adlandırmıyor, ancak bu, şirketin 2008’in GTA IV’ünden bu yana kullandığı adlandırma şemasını takip edecek. Ayrıca yeni oyunun nerede veya nerede geçeceğine dair resmi bir detay da yok.

Daha yakın bir gelecekte, oyunun piyasaya sürdüğü üçüncü nesil konsollar olacak olan GTA V’in mevcut nesil sürümünün piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Mevcut nesil versiyonun çıkış tarihi ilk olarak Kasım 2021 olarak duyurulmuştu, ancak çıkış tarihi daha sonra bu yıl Mart ayına ertelendi.

Rockstar, bu mevcut nesil sürümlerin 4K çözünürlüğe kadar, saniyede 60 kareye kadar yeni grafik modları, doku ve çizim mesafesi yükseltmeleri, HDR seçenekleri ve ışın izleme, daha hızlı yükleme süreleri, sürükleyici 3D ses, platform özelliklerine sahip olacağını söylüyor. Her iki konsolda da GTA Online’ın yeni bir bağımsız sürümü olacak ve PS5’te ilk üç ay ücretsiz olarak sunulacak.

Rockstar Games’in piyasaya sürmek için hazırlandığı yeni Grand Theft Auto oyunu ile ilgili şimdiye kadar bilinen tüm detayları öğrenmek için YouTube videomuza göz atabilirsiniz!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...