Rockstar Games, GTA Trilogy İçin Düzeltme Sözü Verdi

Geçtiğimiz günlerde çıkış yapan GTA Trilogy oyunları için Rockstar Games, bir düzeltme yapılacağını söyledi.

Rockstar, remastered GTA III, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas sürümlerini bir araya getiren Grand Theft Auto: The Trilogy — Definitive Edition‘ın zorlu lansmanı için özür dileyen bir blog yazısı yayınladı. Şirket, önümüzdeki günlerde “bir dizi sorunu çözecek” bir “Başlık Güncellemesi” sözü veriyor ve üç oyunun orijinal PC sürümlerini “kısa süre içinde” bir paket olarak kullanıma sunmayı planlıyor.

Şirket, yalnızca Rockstar Games‘e atfedilen bir gönderide, “Öncelikle, bu oyunları oynarken sorunlarla karşılaşan herkesten içtenlikle özür dilemek istiyoruz” dedi. “Grand Theft Auto serisi ve bu ikonik üçlemeyi oluşturan oyunlar, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için bildiğimiz kadar bizim için de özel. Bu klasik oyunların güncellenmiş sürümleri, kendi kalite standartlarımızı veya hayranlarımızın beklediği standartları karşılayan bir durumda piyasaya sürülmedi.”

Rockstar, bu açıklamayla birlikte, remastered versiyonları piyasaya sürülen efsane oyunların kendi kalite standartlarının altında kaldığını da kabul etmiş oldu.

Rockstar Games, GTA Trilogy İçin Düzeltme Yapacak

Planlanan başlık güncellemesine ek olarak Rockstar, “teknik sorunları ele almak ve ileriye dönük her oyunu geliştirmek için devam eden planları” olduğunu söyledi. Bu güncellemelerin ne zaman ulaşabileceği konusunda bir zaman çizelgesi belirtmedi veya sağlamadı. Oyunların klasik sürümlerinin yeniden yayınlarına gelince, The Trilogy’ye zaten sahip olan veya 30 Haziran 2022’ye kadar satın alan PC oyuncuları paketi ücretsiz olarak alacak. Rockstar, bu paketin tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda da herhangi bir bilgilendirme yapmadı.

GTA Trilogy hayal kırıklığı yarattı

The Trilogy’nin 11 Kasım’daki lansmanından bu yana, oyuncular sayısız hata ve sorun gözlemledi, hayal kırıklığı yaratan yeniden düzenlenmiş görseller hakkında birçok eleştiri yaptı ve Rockstar, “bu sürümlere kasıtsız olarak dahil edilen dosyaları kaldırmak” için oyunu PC’de birkaç günlüğüne satıştan kaldırdı. Aynı durum, geçtiğimiz yıl boyunca merakla beklenen bir başka oyun olan Cyberpunk 2077 lansman fiyaskosunun gölgelerini içeriyor. CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin birçok sorununu ele alan birçok güncelleme yayınlamış olsa da, Rockstar’ın The Trilogy’yi tersine çevirme sözünü yerine getirip getiremeyeceğini görmek için beklememiz gerekecek.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...