Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla‘nın CEO’su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck‘ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck’ın tasarımındaki ilham kaynağı herkes tarafından merak edilir oldu. Elon Musk attığı bir tweette Tesla Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan, James Bond Arabası olduğunu belirtti.

Peki ya Tesla Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası hakkındaki ayrıntılar neler?

Elon Musk yıllar önce yaptığı bir konuşmada bir Cybertruck, bir kamyon yapmayı planladıklarını belirtmişti. Bu konuşmadan sonra Tesla, resmi olarak bir konsept ilan etti. Tesla’nın, Cybertruck’ı 2021 yılında üretmeye başlaması tahmin ediliyordu. Ancak Cybertruck’ın üretimine beklendiği gibi 2021 yılında başlanmadı. Şimdi ise, Tesla’nın 2023 yılında, uzun zamandır beklenen EV model kamyonu Cybertruk’ı üretmeye ve satmaya başlaması bekleniyor.

Cybertruck’ın ilginç tasarımına ve şekline bakacak olursak, aksiyon ve bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz o ilginç ve büyüleyici araçlara benzetmemiz olası olacak. Ve hemen ardından Cybertruck’ın diğer kamyonlara hiç benzememesinden dolayı, acaba aracı tasarlayanların böyle bir tasarımı nasıl ortaya çıkardıklarını ve aracı tasarlarken nelerden ilham aldıklarını merak etmemiz de olası olacaktır.

Şirketin yeni EV model kamyonunun ilham kaynağı bir James Bond filmindeki araç oldu. Sorumuzun cevabına gelecek olursak, Cybertruck’a ilham kaynağı olan James Bond arabası hakkındaki ayrıntılar neler?

Cybertruck’a İlham Kaynağı Olan Wet Nellie

Tesla’nın Cybertruck’ı tasarlarkenki örnek aldığı araç olan Wet Nellie, 1977 yılında vizyona giren James Bond filmi The Spy Who Loved Me de kullanılan bir denizaltı arabasıydı.
Elon Musk, 2019 yılında Cubertruck’ın ilham kaynağının The Spy Who Loved Me filmi olduğunu, ” Cybertruck tasarımı kısmen The Spy Who Loved Me’den etkilendi ” tweeti ile belirtmişti.

Elon Musk’ın Wet Nellie aracına hayranı olduğu biliniyordu. 2013 yılında Elon Musk, The Spy Who Loved Me filminde kullanılan ve Cybertruck’a ilham kaynağı olan Wet Nellie aracını 997.000 dolara satın almıştı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

En İyi 10 Nostaljik PS2 Oyunu | Playstation 2’nin En İyi Oyunları

En iyi PS2 oyunları vazgeçilmez oyunlardır. PlayStation 2 2000 yılında piyasaya sürüldüğünde Sony, PS1'in başarısıyla yükselişe geçmiş ve gözünü tüm video oyun endüstrisine hükmetmeye...

iPhone 14 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 14 Özellikleri Neler?

iPhone serisi dünya üzerinde 2021 yılında 242 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Bu sayı muhtemelen 2022 yılında daha yüksek olacak, en büyük sebebi ise yeni...

En İyi HBO Max Dizileri | HBO Max Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

HBO Max geçtiğimiz ay Türkiye genişlemesini süresiz olarak ertelediğini duyurmuştu. Sadece Türkiye değil; pek çok Avrupa ülkesi olmak üzere ertelemeler geldi. Netflix, Disney Plus...