F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin’i zafere taşıyacak adamın siz olduğunu biliyorsanız, işte size fırsat. Daha doğrusu, 30 Ağustos sizin için bir şans – çünkü “F1 Manager 2022” o tarihte çıkacak. Başta SI Games’in “Football Manager “ı olmak üzere diğer menajerlik oyunlarında olduğu gibi, katılımcıları doğrudan kontrol etmiyorsunuz ve bir sürücü değilsiniz. Takımın başarısı tamamen sizin taktiksel kararlarınıza dayanıyor. İşler iyi gitmiyorsa, yarış sırasında bazı ayarlamalar yapabilirsiniz, ancak pist dışında verdiğiniz kararlar büyük bir etkiye sahip olacaktır ve erken yaptığınız bazı seçimler sizi tüm sezon boyunca ve hatta sonrasında etkileyebilir.

Oyun, “Elite Dangerous” ve “Planet Coaster” da dahil olmak üzere bir dizi önemli oyun çıkarmış olan İngiltere merkezli stüdyo Frontier tarafından geliştiriliyor. “F1 Manager 2022” 30 Ağustos’ta piyasaya sürülecek, ancak dijital bir kopya için ön sipariş verirseniz oyuna beş gün erken erişebileceksiniz. Yarış yönetimi simülatörü Xbox Series X|S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4’ün yanı sıra Steam ve Epic Games aracılığıyla PC’ye de gelecek.

Kontrol Gerçekten Sizde

Frontier, “F1 Manager 2022” oyuncularına istediklerini yapma özgürlüğü verdi. Oyuncu mevcut 10 Formula 1 takımından birini seçer ve o takımın müdürü rolünü üstlenir. O noktadan itibaren, her türlü şeyden oyuncu sorumludur. Bu, hangi sürücülerin işe alınacağını, hangi personelin işe alınacağını, kimin sözleşmesinin uzatılacağını, aracın nasıl tasarlanacağını ve yarış gününde hangi stratejilerin uygulanacağını seçmeyi içerir.

Ancak, sorumlu olsanız da, hala kendi patronlarınız var – yani ekibin yönetim kurulu. Size sezon için beklentilerinin ne olduğunu söyleyecekler ve siz de bunları karşılamaya ya da aşmaya çalışacaksınız. Bu beklentiler takımın konumuna göre belirlenir, yani Red Bull’da muhtemelen bir şampiyonluk kazanmanız beklenirken Williams’ta çıta çok daha düşük olacaktır.

Ekibinizin tesislerini ve üretim merkezlerini yükseltme seçeneğiniz de bulunmakta. Bu, bir miras oluşturmanıza ve sonraki sezonlarda başarı için zemin hazırlamanıza olanak tanıyacaktır. Zaman içinde pistteki en kötü takımı alıp en üst noktaya taşıyabilirsiniz. Ayrıca oylanacak ve yanıt verilecek yönetmelik değişiklikleri de var; aracınızın motorunu belirli bir şekilde ayarlamak için büyük yatırımlar yapabilirsiniz, ancak bu değişiklik henüz geliştirilmeden yasaklanabilir.

Sürükleyiciliği Bozan Lisanslama Sorunları Yok

Geçmişte birçok sağlam oyun, işbirliği yapmak istemeyen bir kuruluş tarafından biraz bozuldu. Bir oyuncunun özenle hazırladığı takımını, jenerik logosu ve yanlış yazılmış oyuncu isimleriyle “North London Red” deplasmanına götürmek zorunda kalması kadar sürükleyiciliği bozan bir şey yok. Neyse ki Frontier oldukça kapsamlı olan lisans haklarını güvence altına aldığı için bu “F1 Manager 2022″nin bir sorunu değil. Formula 1, 2 ve 3’te yarışan tüm takımların yanı sıra aklınıza gelebilecek her önemli sürücü ve personel de oyunda yer alıyor. Ayrıca herhangi bir takımdan veya yarış bölümünden sürücüleri ve personeli aktif olarak kapabilirsiniz.

İşleri daha da ileri götürmek adına, oyunda gerçek Formula 1 sürücüleri ve personeli tarafından kaydedilen takım telsizi bile var. Bu sadece boş bir numara olmamakla birlikte, her yarış günlerinde kullanılan önemli bir iletişim aracının doğru bir betimlemesidir. Oynarken gerçek bir Formula 1 yayını izlenimi yaratmak için gerçekçi kamera görüntüleri bile bulunmakta. Oyun Ağustos sonunda piyasaya sürülmeden önce açıklanacak daha çok şey var. Lisanslı bir F1 menajerlik oyununa kavuşmayalı yıllar oldu ve “F1 Manager 2022” hayranlarına özledikleri her şeyi sunacak gibi görünüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...