Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017’de Tesla’nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu bir yol arayan şirketlere satılacaktı. Duyuru sırasında bize Tesla Semi hakkında birkaç detay verildi. Peki Tesla tırı “Tesla Semi” neden bir türlü çıkamadı?

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı? İşte Nedeni!

Bu araç, Tesla Model 3’ün dört elektrik motoruyla çalıştırılacaktı ve şirket, sıfırdan 100’e beş saniyelik bir hızlanma süresine sahip olacağını iddia etti. Tesla, aracın hızlı şarja erişebileceğini ve “şimdiye kadarki en güvenli, en konforlu kamyon” olacağını iddia etti.

Şimdi bu aracın ilk duyurusunun üzerinden birkaç yıl geçti ve kamyon da gecikmelerden payını aldı. Otomobil dünyasında gecikmeler her zaman olur, ancak genellikle piyasaya sürülmeye doğru ilerledikçe durum güncellemeleriyle birlikte gelir. Son birkaç yıldır Elon Musk veya Tesla’nın herhangi bir temsilcisinden bu özel durumla ilgili çok fazla konuşma olmadı, bu da bazı kişilerin kamyonun iptal edildiğini düşünmesine neden oldu. Aynı zamanda Tesla’dan kamyonla ilgili son resmi açıklama, durumun böyle olmadığını gösteriyor.

2022 Yılı İçinde Bekleniyor!

Bu, tüketicilerin satın alabileceği bir kamyon olmasa da, Tesla Semi’nin kamyon endüstrisinin geleceğini nasıl etkileyeceği konusunda hala genel bir merak var. Tesla Semi hala yapım aşamasında gibi görünse de, hayranlar ve yatırımcılar Tesla’nın neler sunabileceğini görme arzularını dile getirdiler.

Perde arkasında, Tesla Semi’nin önemli gecikmesi için tedarik zinciri sorunları hatalı görünüyor. Bu, son birkaç yıldır her büyük otomobil üreticisinin sorunu oldu, ancak Tesla’nın gecikmeleri rakiplerininkinden daha uzun ve daha fazla görünüyor. Tesla tarafından yapılan bir SEC dosyasına göre, “Akü hücrelerinin sınırlı mevcudiyeti ve küresel tedarik zinciri zorlukları nedeniyle, Yarı kamyon programının lansmanını 2022’ye kaydırdık.”

Sizce Tesla Semi yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek mi? Sürüldüğü takdirde satışları ile başarı sağlayabilecek mi?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

En İyi 10 Nostaljik PS2 Oyunu | Playstation 2’nin En İyi Oyunları

En iyi PS2 oyunları vazgeçilmez oyunlardır. PlayStation 2 2000 yılında piyasaya sürüldüğünde Sony, PS1'in başarısıyla yükselişe geçmiş ve gözünü tüm video oyun endüstrisine hükmetmeye...

iPhone 14 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 14 Özellikleri Neler?

iPhone serisi dünya üzerinde 2021 yılında 242 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Bu sayı muhtemelen 2022 yılında daha yüksek olacak, en büyük sebebi ise yeni...

En İyi HBO Max Dizileri | HBO Max Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

HBO Max geçtiğimiz ay Türkiye genişlemesini süresiz olarak ertelediğini duyurmuştu. Sadece Türkiye değil; pek çok Avrupa ülkesi olmak üzere ertelemeler geldi. Netflix, Disney Plus...