Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla‘nın CEO’su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck‘ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck’ın tasarımındaki ilham kaynağı herkes tarafından merak edilir oldu. Elon Musk attığı bir tweette Tesla Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan, James Bond Arabası olduğunu belirtti.

Peki ya Tesla Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası hakkındaki ayrıntılar neler?

Elon Musk yıllar önce yaptığı bir konuşmada bir Cybertruck, bir kamyon yapmayı planladıklarını belirtmişti. Bu konuşmadan sonra Tesla, resmi olarak bir konsept ilan etti. Tesla’nın, Cybertruck’ı 2021 yılında üretmeye başlaması tahmin ediliyordu. Ancak Cybertruck’ın üretimine beklendiği gibi 2021 yılında başlanmadı. Şimdi ise, Tesla’nın 2023 yılında, uzun zamandır beklenen EV model kamyonu Cybertruk’ı üretmeye ve satmaya başlaması bekleniyor.

Cybertruck’ın ilginç tasarımına ve şekline bakacak olursak, aksiyon ve bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz o ilginç ve büyüleyici araçlara benzetmemiz olası olacak. Ve hemen ardından Cybertruck’ın diğer kamyonlara hiç benzememesinden dolayı, acaba aracı tasarlayanların böyle bir tasarımı nasıl ortaya çıkardıklarını ve aracı tasarlarken nelerden ilham aldıklarını merak etmemiz de olası olacaktır.

Şirketin yeni EV model kamyonunun ilham kaynağı bir James Bond filmindeki araç oldu. Sorumuzun cevabına gelecek olursak, Cybertruck’a ilham kaynağı olan James Bond arabası hakkındaki ayrıntılar neler?

Cybertruck’a İlham Kaynağı Olan Wet Nellie

Tesla’nın Cybertruck’ı tasarlarkenki örnek aldığı araç olan Wet Nellie, 1977 yılında vizyona giren James Bond filmi The Spy Who Loved Me de kullanılan bir denizaltı arabasıydı.
Elon Musk, 2019 yılında Cubertruck’ın ilham kaynağının The Spy Who Loved Me filmi olduğunu, ” Cybertruck tasarımı kısmen The Spy Who Loved Me’den etkilendi ” tweeti ile belirtmişti.

Elon Musk’ın Wet Nellie aracına hayranı olduğu biliniyordu. 2013 yılında Elon Musk, The Spy Who Loved Me filminde kullanılan ve Cybertruck’a ilham kaynağı olan Wet Nellie aracını 997.000 dolara satın almıştı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...