BlockFi, 24 milyon dolarlık Bitcoin’i yanlışlıkla dağıttı!

Son günlerde oldukça zor günlerden geçen kripto para piyasasında aksiliklerin ardı arkasası kesilmiyor. Başta Elon Musk’ın açıklamaları ardından düşüşe geçen Bitcoin ve altcoinler devamında Çin ve Hindistan hükümetinin açıklamaları ardından iyice aşağı yönlü hareket etmeye başladı.

 Çin’den ve Hindistan’dan gelen yasaklama iddiaları gibi durumlar, kripto dünyasının ilk coin’ini 56 bin dolarlardan 38 bin dolar seviyesine kadar ardından da 29 bin dolara kadar geri çekti. Şu an ise 35 bin dolar seviyelerinde duruyor. Yükseliş beklentisi içinde olan herkes, ayı sezonunun geldiğinden endişe duyuyor, Bitcoin’in ve dominansın bir kez daha hızlı bir şekilde düşmesinin ardından altcoinler de durumdan nasibini aldı. Ethereum 4200 dolar seviyelerinden 2800 dolarlara düşmesinin ardından 1900 dolara kadar tekrar geriledi, şu an ise 2000 dolardan alıcı buluyor. 2.40 ile ATH yapan ADA ise tekrardan 1.70 dolar seviyelerinin ardından 1.20 dolar seviyelerini gördü.

BlockFi

BlockFi, 700 adet Bitcoin’i yanlışlıkla dağıttı!

BlockFi, daha önce 18-31 Mart tarihleri arasında belli şartları yapan kullanıcıları için  ödüller vereceğini ve bu ödemelerin Stablecoin cinsinden yapılacağını açıklamıştı. Stablecoinler genellikle büyük para birimlerine paralel giden dijital varlıklardır. En büyükleri ise dolarla paralel giden Tether (USDT) olarak bilinir. Fakat şirket ciddi bir hata yaparak tüm Dünya’da gündem haline geldi. BlockFi, ödülü kazanan kripto para yatırımcılarına gönderdiğiı promosyon ödemesini hatalı bir şekilde Bitcoin üzerinden yapınca ortalık ciddi şekilde karıştı. Bu yanlışlık, ödemenin Bitcoin üzerinden yapıldığını fark eden yatırımcının Reddit üzerinden durumu diğer kişilerle paylaşması sonrasında ortaya çıktı.

Firma, ödül olarak yanlışlıkla 700 Stablecoin göndermek isterken 700 Bitcoin transfer etti. Bitcoin’in güncel fiyatı 35.000 dolar, bu da demek oluyor ki 25 milyon dolarlık bir transfer söz konusu. Durumun ardından kullanıcılar ile iletişime geçen BlockFi, kaza ile gönderilen ödül ödemelerinin geri ödenmesini istedi fakat çoğu kişi yatıralan Bitcoin’i çoktan başka hesaplara transfer etti.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...