Instagram, kendi NFT platformunu kuruyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram hakkında yeni bir iddia ortaya çıktı. İddiaya göre Instagram, kendine ait NFT platformu için ilk adımları atmaya başladı. Haberle ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram, NFT platformu kuracak

Instagram, NFT platformu mu kuracak?

Geçtiğimiz günlerde sanatçı Sean Williams tarafından yapılan bir paylaşıma göre Instagram, kendi NFT platformunu kurmak için harekete geçti. Ancak sosyal medya devi, bu platformu geliştirebilmek için sanatçılardan yardım istiyor.

Sosyal medyanın önde gelen devlerinden Instagram, geçtiğimiz günlerde 8 – 10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ve tarihte bir ilk olacak ‘Üretici Haftası’ isimli yeni bir etkinliğini duyurdu. Bu etkinliğe yalnızca davet edilen kullanıcıların katılabileceği, etkinlikte de birkaç sanal yayın yapılacağı duyuruldu. Bu konu hakkında Twitter üzerinden paylaşım yapan Sean Williams, etkinlik kapsamında Instagram’ın kendi NFT platformunu katılımcılara duyuracağını iddia ediyor.

Sean Williams yaptığı paylaşımda, “NFT topluluğunun neye ihtiyacı olduğu konusunda onlara fikir vermek için topluluğumuzda bulunan sanatçılara ulaşıyorlar ve kılık değiştiriyorlar. Yapmamızı istedikleri üst düzey iş danışmanlığını, Instagram’ın içerik oluşturucular için en iyi uygulamaları hakkında sorular sorabileceğimiz ‘içerik oluşturucular için daha iyi bir platform oluşturmaya yardımcı olacak bir panel’ adı altında gizliyorlar.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Sean Williams’ın yaptığı paylaşım, Instagram’ın bu etkinliği düzenlemesinin sebebinin aslında başka bir amaca yönelik olduğunu kanıtlayabilir. Sean Williams, eserlerini NFT şeklinde satışa sunmasıyla da tanınmış bir isim. Sanatçının bir eseri, 10 ETH karşılığında satın alınmıştı. 

Söylenene göre Instagram, bahsi geçen NFT platformunu geliştirmek için sanatçılardan da yardım istiyor ancak işin arkasında farklı planlamalar yer alıyor. Instagram’ın bu durumu gizli tutmak istemesi de ayrı bir tartışma konusu. Söylenenlere göre, teklif götürülen sanatçılara 1.000 dolarlık bir ücret teklif ediliyor ve ücret karşılığında ise gizlilik sözleşmesi imzalatılıyor. Bu görüşmeye katılan sanatçılar, ‘kripto sanatı’ hakkında tartışma yapıp fikirlerini paylaşıyor.

Şimdilik bu gelişme iddia düzeyinde olsa da konuyla ilgili detayları haziranın ikinci haftasında Instagram’ın düzenleyeceği etkinlikle birlikte öğreneceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...