Bitcoin çakılmaya devam ediyor: 29 bin doları gördü!

Ekim’de bu yana ciddi şekilde yükselen Bitcoin, 64 bin dolara kadar çıkmıştı. Ardından gelen birkaç aylık dönemde yerini koruyan Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde türlü aksaklıklara denk geldi ve şu an en büyük düşüşlerinden birini yaşıyor. Elon Musk’ın sırtını dönmesi, Çin’den ve Hindistan’dan gelen yasaklama iddiaları gibi durumlar, kripto dünyasının ilk coin’ini 56 bin dolarlardan 38 bin dolar seviyesine kadar ardından da 29 bin dolara kadar geri çekti. Yükseliş beklentisi içinde olan herkes, ayı sezonunun geldiğinden endişe duyuyorlar

Bitcoin’in ve dominansın bir kez daha hızlı bir şekilde düşmesinin ardından altcoinler de durumdan nasibini aldı. Ethereum 4200 dolar seviyelerinden 2800 dolarlara düşmesinin ardından 1900 dolara kadar tekrar geriledi, 2.40 ile ATH yapan ADA ise tekrardan 1.70 dolar seviyelerinin ardından 1.20 dolar seviyelerine tekrardan geri çekildi.

Bitcoin

Bitcoin 30,79% oranında değer kaybederek $30.442 seviyesinden kısa bir süre de olsa işlem gördü. Bu 12 Mart 2020 tarihinden beri görülen en büyük günlük düşüşlerden bir tanesi olarak kaydedildi.Bu hareketle beraber Bitcoin piyasa değeri $574,2B olurken toplam kripto para piyasalarındaki değerinin oranı 41,94% de kadar geri çekildi. Bitcoin’e ait en yüksek piyasa değeri $1.184,9B olarak hesaplandı. Bitcoin,bugün itibariyle s $30.261 ile $43.516 seviyeleri arasında alıcı buldu.

Bitcoin çakılmaya devam ediyor!

Bitcoin, geçtiğimiz hafta içinde 45,41% toplamda düşüş yaşadı ve 24 saatlik işlem hacmi $75,8B veya toplam hacme göre 31,35% oranında bir kayıp yaşadı. Bitcoin fiyatı 14 Nisan tarihinde $64.778,04 ATH yapmıştı. Şimdi o seviyesinden 53,01% daha düşük.

Haftaya düşüşlerle başlayan kripto para borsaları bugün de düşüş yaşamaya devam etti ve yapılan açıklamalara göre kripto para borsalarının yanı sıra geleneksel borsa olarak adlandırılan hisse senedi işlemlerinin yapıldığı borsalarda da kayıplar yaşanıyor.

Nasdaq kompozit yüzde 1,5 kayıpla güne başlarken S&P 500 açılışın ardından yüzde 1,4 düşüş yaşadı. Yapılan analizler ışığında piyasadaki bu büyük düşüşlerin, 2020’nin ortasından bu yana değeri çok fazla yükselen teknoloji hisselerinin satışlarının sürmesinden dolayı yaşanıyor. Tesla, Zoom, eBay ve Nvidia’nın hisseleri bu sabah yüzde 2 oranında düştü. 

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...