Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Musk hakkında konuştu

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk uzun bir süredir kripto para dünyası ile yakından ilgili. Yaptığı spekülasyonlar ile oldukça ciddi tepkiler toplayan CEO, geçtiğimiz günlerde başta Bitcoin olmak üzere tüm coinlerin düşüşüne sebebiyet verecek bazı açıklamalarda bulunmuştu. Bu durum Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de dikkatini çekti.

Elon Musk, twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar eşliğinde kripto para dünyasıyla yakından ilgileniyor. Bitcoin’in 56 bin dolar seviyelerinden 29 bin dolara kadar geri çekilmesinde büyük bir payı olduğu düşünülüyor. Bitcoin madenciliğinin Dünya’ya ciddi zararlar verdiğini iddia eden Elon, desteğini bir anda kesip Tesla’nın Bitcoin ile ödeme almasını sonlandırdı. Bu durumlar beraber çok ciddi tepkiler alan ünlü girişimci işler çığrından çıkınca “Bitcoinlerimi satmadım” tarzında bir açıklama yapmak durumunda kaldı.

Ethereum

Ethereum kurucusu, Elon Musk’ı iyi niyetli olarak görüyor

Son günlerde kripto para piyasasında işlerin ters gitmesinde ve düşüşlerin yaşanmasında zor durumda kalan Vitalik Buterin, Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili yaptığı açıklamaları ve paylaşımları art niyetli bulmadığını söyledi. Vitalik Buterin, Musk’ın kripto paralar ile ilgili tweetlerinin geçen yıldan beri olduğunu ve piyasasının buna çoktan alışmaya başladığını söyledi. Bunun dışında son çeyrekte kripto para piyasasında yaşanan olayları ‘delilik‘ olarak isimlendiren Buterin, Elon Musk’ın kripto paralar üzerindeki etkisinin ve spekülasyonlarının sonsuza dek sürmeyeceğini da açıklamalarına ekledi.

Geçtiğimiz 4-5 ay içinde kripto dünyasının en sevilen isimlerinden ve destekçilerinden biri olan Elon Musk, son günlerde oldukça kötü şekilde anılıyor. Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı çarpıcı açıklamalar ve hemen ardından kripto piyasasının büyük düşüşler yaşaması, bu durumun nedeni olarak gösteriliyor.

Elon’un bunların hiçbirinde kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. ” ifadelerini kullanan Vitalik Buterin, kripto para piyasasına” bir balonun içerisindeyiz” şeklinde bir açıklamada bulundu. Girişimci mühendise göre, bu balonun patlayıp patlamayacağı kesin değil.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...