Netflix Türk pazarına yoğunlaşıyor

Gerek kendi özel yapımları ile gerekse de teliflerini alarak platformunda yayınlayan Netflix’in yıllar içerisindeki büyümesi göz ardı edilemez seviyelerde. Kurulduğu tarihten itibaren pek çok başarılı yapımı bünyesine katan Netflix, son yıllarda Türk pazarına ayrı bir ilgi gösteriyor. Hakan Muhafız ile başlayan Türk dizi girişimini daha sonraları da başka projelerle devam ettiren şirket, filmler konusunda da geri kalmamıştı.

Bunlarla beraber Netflix’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu bir belgeseli de bulunuyor. Türk teknik direktör Fatih Terim’i konu alacak olan belgesel Türk takipçiler tarafından şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı. Yeni film “Aşkın Kıyameti” de yolda.

Netflix

Netflix’in Türkiye ayağı olan Twitter hesabı Aşkın Kıyameti’nin başrol oyuncuları olan Pınar Deniz ve Boran Kuzum’un bulunduğu bir video yayınlayarak filmle ilgili bazı detayları paylaştı. Oyuncuların fanları ve filmi uzun süredir bekleyen kişilerin bekledikleri video sonunda yayınlandı.

Netflix, Aşkın Kıyameti filminin çekimlerini tamamladı

90’ların popüler tiyatrolarından bir tanesi olan “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?” adlı yapıma dayanan Aşkın Kıyameti filminin çekimleri bugün tamamlandı. Daha önceleri de Netflix ile çalışan Yılmaz Erdoğan filmin yazarlığını üstlendi. Çekimlerin bittiği Netflix’in Türkiye İnstagram hesabından bir paylaşım ile duyuruldu. Paylaşımda “#AşkınKıyameti çekimleri bitti ama sesinize ne oldu? @pinarrdenizzz@borankuzum” şeklinde bir açıklama bulunuyor.

Netflix

Başrol oyuncları Pınar Deniz ve Boran Kuzum’un doğa eşliğinde işaret diliyle konuştukları görünen videoda neye dikkat çekilmeye çalışıldığı ile ilgili farklı teoriler ortaya atıldı. Açıklamada da “sesinize ne oldu?” sorusunun bulunması filmin baştan sona işaret dili ile olabilme ihtimalini akıllara getirdi.

Netflix’in popüler dizilerinden bir tanesi olan Love 101’de de oynamış olan Pınar Deniz’in pek çok seveni bulumuyor. Ünlü oyuncu Netflix’in yapımlarında daha sık görünecek gibi duruyor. Geçtiğimiz aylarda Atiye’nin 2. sezonunu yayınlayan şirket, Türkiye pazarında elini daha da sıkılaştırmıştı. İlerleyen günlerde filmle ilgili herhangi bir fragman paylaşılması durumunda daha çok şey görmemiz ve öğrenmemiz olası olacak.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...