Adele İstedi, Spotify Geri Adım Attı

Ortaya çıkan bir rapora göre Spotify, şarkıcı Adele tarafından gelen bir istek üzerine varsayılan olarak albümleri karıştırma özelliğini durdurdu. Önceden, Spotify’da bir albümü görüntülerken, daha büyük olan “Oynat” düğmesinin içinde küçük bir karıştırma simgesi görüyordunuz. Bu, Spotify’ın albümün şarkılarını rastgele bir sırayla çalmaya başlayacağını gösteriyordu.

Artık Albüm Görünümü’nde “Çal” düğmesine bastığınızda şarkılar sırayla çalınacak – yani Premium aboneliğiniz olduğu sürece. Tek bir parçayı görüntülerken “Karıştır” simgesine geçiş yaparak karıştırma modunu etkinleştirebilirsiniz.

Adele, Spotify özelliğinin kalkması için istekte bulundu

Adele, albümlerin belirli bir sırayla dinlenmesi gerektiğini öne sürerek Spotify‘dan bu özelliği değiştirmesini istemiş gibi görünüyor. Şarkıcı, değişikliği yaptığı için Spotify’a teşekkür etmek için bir tweet göndererek, “Sanatımız bir hikaye anlatıyor ve hikayelerimiz istediğimiz gibi dinlenmeli. Dinlediğiniz için teşekkürler Spotify.” ifadelerini kullandı. Spotify daha sonra Adele’in tweetine “Her şey senin için” diyerek, hareketin bir iyilik olarak yapıldığını öne sürdü.

Spotify’ın müzik iletişimi başkanı Chris Macowski, yeni özelliğin varlığını doğruladı. Sözcü, “Adele’in belirttiği gibi, hem kullanıcılar hem de sanatçılar tarafından uzun süredir tüm albümlerde varsayılan düğmeyi oynatmak için talep edilen yeni bir Premium özelliği kullanıma sunmaya başladığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Hâlâ bir albümü karıştırmak isteyen kullanıcılar, ‘Şimdi Yürütülüyor’ görünümüne gidebilir ve karıştırma geçişini seçebilirler.”

Değişikliğin, Adele’in popülaritesi şimdiden patlamaya başlayan yeni albümü 30‘un yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra olması tesadüf değil. Sanatçının Easy on Me şarkısı, k-pop grubu BTS’yi tahtından ederek, Spotify’da bir günde en fazla küresel dinleme rekorunu da aynı zamanda elinde tutuyor.

Sizler Spotify’ın almış olduğu kararı beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Her Bütçeye Uygun En İyi Akıllı Saat Modelleri

Akıllı saatler, genel olarak bildirimleri cebimizdeki telefonu çıkartmadan hemen kolumuzdan bakabilmemiz için kullanılıyor. Tabii birçok marka saatlerine veya bilekliklerine bunun yanında başka özellikler de...

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Elon Musk içinde bulunduğumuz dönemin ayrılamaz bir parçası ve muhtemelen gelecek kuşaklar için ders kitaplarında görünecek bir yüz. 21. yüzyılın en büyük iş adamı...

Apex Legends Mobile iOS ve Android Platformları Üzerinde Yayınlandı!

Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu ama sonunda "Apex Legends" mobil versiyonuyla karşınızda ve hemen şimdi indirilebilir durumda! Hem iOS hem de Android kullanıcıları...