Bruce Lee Animasyon İle Geri Döndü

Donnie Yen, kendisini Bruce Lee ile karşı karşıya getiren bir CG animasyon videosunu ortaya çıkardı. Yen ilk olarak 2008’de ilk kez gösterime giren Ip Man üçlemesi ile bir aksiyon yıldızı olarak öne çıktı. Karma dövüş sanatçısı Hong Kong’da film yapmaya devam etti, ancak şimdi Batı’da da aksiyon filmleri yapmak arasında gidip geliyor. Rogue One: A Star Wars Story ve xXx: The Return of Xander Cage gibi büyük bütçeli gişe rekorları kıran filmlerde de bulunduğu oldu.


Donnie Yen, Instagram’da spor salonunda antrenman yaptığını ve hayalet Bruce Lee ile dövüştüğünü gösteren bir CG animasyonlu video paylaştı. İmkansız bir fantezi maçında iki harikayı karşı karşıya getiren animasyonlu dövüş sanatlarının harika bir görüntüsü olmasının yanı sıra, günümüzün aksiyon yıldızlarını şekillendiren dövüş sanatları efsanelerine de tatlı bir övgü. Yen’in ortaya çıkardığı 3 dakikalık kısa filmin adı “Bir Savaşçının Rüyası”dır ve 2014 yılında animasyon öğretmeni Jin LI tarafından bağımsız olarak yapılmıştır. Video şu şekilde:

Bruce Lee, endüstride çalıştığı zaman trajik bir şekilde ünü kısalmış olsa da, sinema tarihinin belki de en ünlü dövüş sanatları yıldızıdır. San Francisco’da doğup Hong Kong’da büyüyen Lee, Jeet Kune Do disiplinini kurdu ve çocukluğundan itibaren filmlerde rol aldı. Dövüş sanatlarının sinemada sunulma şeklini şekillendirmek için çok şey yaptı, ancak 1973’te 32 yaşında ölmeden önce, birkaç televizyon dizisinde başrol oynamanın yanı sıra ABD’de hit olan sadece 5 büyük film çekmişti, en önemlisi Kato’yu oynuyordu.

Donnie Yen’in bir sonraki filmi, Keanu Reeves liderliğindeki küresel bir suikastçılar yeraltı dünyası hakkındaki aksiyon serisinin son bölümü olan John Wick: Chapter 4 olacak. Laurence Fishburne, Ian McShane, Lance Reddick, Bill Skarsgård, Scott Adkins ve Clancy Brown ile birlikte oynayacak. Bu filmin prodüksiyonu, Haziran ayında Avrupa’da başladıktan sonra Ekim ayında tamamlandı.

Donnie Yen’in John Wick’te seçilmesinin önemli bir nedeni, dövüş sanatları sineması dünyasında halihazırda sahip olduğu mirastır. Etkisi o kadar yaygın ki, bu yaz Berlin’de çekim yaparken yakındaki bir restoranın “Ip Man Burger” servis ettiğini bile keşfetti. O ve Bruce Lee açıkça çok farklı insanlar olsa da, Yen’in kariyerinin gidişatı, Lee’nin sektörde sahip olabileceği geleceği yansıtıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...