Witcher 3 yeni nesil konsollara geliyor!

CD Projekt Red’in en çok beğenilen ve ilgi toplayan oyun serisi olan Witcher’ın üçüncü ve en güncel oyunu olan The Witcher 3: Wild Hunt yeni nesil konsollara da gelecek. Şirket, Cyberpunk 2077 ile felaket bir çıkış gerçekleştirdikten sonra bir parça da olsa geri çekilerek toparlanma dönemine girmişti.

Fakat belli bir kesim oyuncu kitlesi, şirketin hataları düzeltmesi için haklı olarak isteklerde bulunmuştu. CD Projekt Red hem Cyberpunk 2077 üzerinde çalışırken hem de Witcher 3’ün yeni nesil konsollara entegrasyonu ile ilgileniyor. Bunun yanında yeni bir oyun yapımı ile uğraştıkları da konuşuluyor.

Witcher 3’ün hem yeni nesil konsollara gelmesi hem de bilgisayar için grafik güncellemesi alması söz konusu. Pek çok kişi tarafından sevindirici bir haber olarak görülse de belli bir kesim de eski oyunların üzerine çalışılmasından rahatsız ve yeni oyunlar bekliyor. Bunun dışında CD Projekt Red’in belli başlı konularda stüdyo dışı geliştirilen modlardan destek aldığı da iddia ediliyor.

Witcher 3 için destek

Bu haftanın başlarında Witcher 3 HD Reworked modunun geliştiricisi Halk Hogan, CD Projekt Red ile Witcher 3 yeni nesil güncellemesi hakkında görüşmelerde bulunduğunu açıkladı. Geliştirici şu şekilde bir açıklama yaptı:

“Merhaba sevgili arkadaşlarım! Son videodan bu yana uzun zaman geçti. Mart ayı başlarında yeni bir HDRP ön izlemesi duyurduğumu biliyorum ama her zaman sessiz kaldım. Bunun için özür dilerim ama karşılığında bazı iyi haberlerim, neden sessiz olduğum ve neden gösterecek çok şeyim olmadığının nedenleri var. Sanırım en önemli haber, CD Projekt Red’den işbirliği ile ilgili resmi bir mesaj aldığım olabilir. Henüz kesin olmamakla birlikte, HDRP’nin yeni nesil resmi güncellemesinde yer alması çok muhtemel. Sırada ne olduğunu size bildireceğim. Her zaman olduğu gibi tüm desteğiniz ve nazik sözleriniz için teşekkür ederim. <3″

Witcher 3

CD Projekt Red tarafında işlerin sıkışması ve üst üste gelen talihsizlikler yardım için açık bir kapı bırakmış olabilir. Şirket uzun vadede toparlanacak gibi duruyor fakat o zamana kadar bu tarz ortaklıklar ve destekler almasında ciddi fayda olabilir. İlerleyen günlerde konu hakkında daha detaylı açıklamalar bekleniyor.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...