Elon Musk, Tesla Cybertruck prototipini New York’a getirdi

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, haftalardır yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer, geçtiğimiz Kasım ayında tanıtımı gerçekleştirilen ve uzun zamandır satışa çıkması için beklenilen Tesla Cybertruck hakkında bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda Elon Musk, Cybertruck prototipinin bu hafta sonu içinde nerede olacağını duyurdu.

Elon Musk, prototipin New York’ta olacağını açıkladı

İlk kez tanıtımı yapıldığından beri ilgi odağı olan Cybertruck, sadece tanıtıldığı gün 142 bin ön sipariş almıştı. Aracın uzun zamandır yeni bir görüntüsü çıkmamıştı ancak Elon Musk bu sessizliği paylaştığı tweetle bozmuş oldu.

Satışa çıkacağı günü dört gözle bekleyen Tesla hayranları, Cybertruck’ın bu hafta sonuna kadar sergilendiği, Manhattan’ın Meatpacking Bölgesi’ndeki bir mağazaya aracı yakından görebilmek için akın etti. Ayrıca araç, New York şehri sokaklarında dolaşırken görüntülenmişti.

Elon Musk, bu hafta sonu “Saturday Night Live” programına katılmak için Los Angeles’tan New York’a gelmişti. Bazı iddialara göre, Elon Musk programa Cybertruck ile giriş yapacağı için prototip New York şehrine getirildi. Bu iddianın doğru olup olmadığını bu akşam yapılacak olan Miley Cyrus ile Elon Musk’ın katılımında gerçekleşecek olan programda göreceğiz.

Cybertruck, tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Tesla’nın sıra dışı tasarıma sahip olan bu elektrikli kamyoneti 400 km ile 800 km arasında bir sürüş mesafesi sunacak. 6 kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği bu araç, oldukça sağlam bir materyalden yapılmış. Elektrikli aracın ne zaman satışa sunulacağı ise hâlâ merak konusu olmaya devam ediyor.

Tesla Cybertruck fiyatları

Tasarımıyla dikkat çeken elektrikli kamyonetin ABD’de şu fiyatlarla satışa sunulacak:

Başlangıç Paketi

400 km menzil ve 7.5 ton çekme kapasitesine sahip olan başlangıç paketi, 0’dan 100 km hıza yaklaşık 6.5 saniyede ulaşabiliyor. Araç, arkadan itişli ve tek motora sahip. Fiyatı ise 39.900 dolar.

Orta Paket

480 km menzil sunan ve 10 ton çekme kapasitesine sahip olan orta paket, 0’dan 100 km hıza yaklaşık 4.5 saniyede ulaşıyor. Araç, çift motorlu ve dört tekerden çekişli. Fiyatı ise 49.900 dolar.

En Gelişmiş Paket

800 km menzile ve 14 ton çekme kapasitesine sahip olan en gelişmiş paket, yaklaşık 2.9 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabiliyor. Araç, üç motorlu ve dört teker itişli. Fiyatı ise 69.900 dolar.

Tesla Cybertruck, bu haftasonu boyunca New York şehrinde sergilenmeye devam edecek.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...