Uncharted 4 bilgisayara geliyor!

Şubat ayında Sony, PlayStation 5’i zararına sattığını açıkladı – ancak bu yakında değişmek üzere. Şirketin bugün yatırımcı gününde yatırımcılarla paylaştığı (PDF) bir sunuma göre, PS5 Haziran ayında zarardan çıkmalı ve aynı ay kârlı hale gelmelidir. Söylemeye gerek yok, bu hızlı – şirket küresel çapta bir yonga kıtlığının ortasında, buna rağmen talebi bile yakalamayı başarmakta zorluk çekiyor. Bunu yanında pek çok oyuncu da Playstation 5 almanın “gereksizliği” hakkında yakınıyor. Şirket Uncharted 4 ile zararı kapatmak istiyor.

Sony daha önce PC’ye daha fazla PlayStation münhasır ürününün geleceğini vaat etmişti ve Sony’nin sunumu, şirketin neden ilgilendiğini açıkça ortaya koyuyor. Yapılan bir reklamda “YG% 250 +” notununu düşen Sony, oyuncular tarafından şu şekilde yorumlandı: Horizon: Zero Dawn’ın şüpheli PC portunun yine de Sony’nin oyun bilgisayarlarına getirmeye yatırdığı paranın iki katından fazlasını kazanmayı başardığı anlamına geliyor.

Uncharted 4

Uncharted 4 ile zararı kapatmak!

Sony’nin Demon’s Souls ve Final Fantasy XVI gibi oyunlarını da bilgisayara getirip getirmeyeceği merak ediliyor. Şirketin Playstation 5 satışlarından yakalayamadığı başarıyı bu tarz bir politika kazanıp kazanmayacağı ciddi merak konusu. Peki Uncharted 4 neler sunuyor? Ne tür bir oyun? Sizler için kısaca özetledik:

Oyunun hikayesi temel olarak hemen hemen diğer tüm Uncharted oyunlarında olduğu gibi gizemli ve tarihi yerlerde çok ciddi değerlere sahip hazineleri aramak üzerine şekillenmiş. Fakat bu kez kahramanlarımız çok daha büyük bir hazinenin peşinde. 18. yüzyılda yaşamış ünlü korsan Henry Avery’nin hazinesini aradığımız oyunda heyecan dozu oldukça yüksek. Serinin diğer oyunlarının aksine Madagaskar’daki Libertalia adasında gizlenmiş olan büyük hazineye ulaşmak sandıklarından fazla bedel ödemelerini gerektirir… Bu bedeli ödemeye hazırlar mı? Sizi kurgusuyla fazlasıyla tatmin edecek bir dünyanın beklediği kesin. Artık sakin bir aile hayatı yaşamak isteyen Drake; yıllar sonra ortaya çıkan abisi Sam’in cazip ve aslında zorunlu teklifine hayır diyemez. Çünkü ortada bir hazineden çok daha değerli bir şey söz konusudur.

Uncharted 4

Hikayesi aşağı yukarı bu şekilde olan oyunun bilgisayar oyuncuları tarafından da deneyim edilebilecek olması oldukça sevindirici bir haber. Çıkışının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen Uncharted 4, tam adı ile “Uncharted 4 – Bir Hırsızın Sonu” hala kaliteli grafiklere sahip. Bilgisayarları zorlayıp zorlamayacağı merak konusu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...