Twitter’da Neler Değişecek? İşte Tüm Güncellemeler

Twitter yönetim kuruluna Elon Musk’ın katılması ile beraber bazı ciddi değişiklikler yaşanabilir. Twitter Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya mecralarından bir tanesi ve Elon Musk artık %10’una sahip. Peki Twitter’a hangi yeni özellikler gelecek? Gelin inceleyelim.

Twitter’da Neler Değişecek? Yeni Güncellemeler ile Neler Geliyor?

Twitter Perşembe günü yaptığı açıklamada, ALT rozeti ve geliştirilmiş resim açıklamalarının artık tüm dünyada mevcut olduğunu, alternatif metin açıklamalarını tüm kullanıcılar için daha belirgin hale getirecek erişilebilirlik özelliklerinin bulunduğunu söyledi. Metin açıklamaları olan resimlerde “alt” yazan bir rozet alacak ve rozete tıklamak açıklamayı getirecektir. Twitter, değişikliklerin geldiğini ilk olarak geçen ay duyurdu.

Twitter’ın Erişilebilirlik hesabından bir tweet, “Söz verildiği gibi, ALT rozeti ve açıkta kalan resim açıklamaları bugün küresel hale geliyor” diyor. “Geçen ay boyunca, hataları düzelttik ve sınırlı sürüm grubundan geri bildirim aldık. Biz hazırız. Hazırsın. Resimlerimizi tarif edelim!”

Edit Butonu Geliyor!

Bunun yanı sıra artık tweet’leri sonradan düzenlemek mümkün olacak. Musk, bununla ilgili bir tweet atarak takipçilerine durumu sormuştu. Ankette çoğu kişi bu özelliği istediğini belirtti.

Bunun yanında ortak tweet özelliği de yolda. Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından yayınlanan bu örneklerde, Twitter’ın şu anda olduğu gibi (test aşamasında olan) yeni ortak tweet seçeneği, oluşturucuya yeni bir ‘işbirliği’ simgesi ekler ve bu simgeye tıklandığında özellik etkinleşir. Böylelikle bir tweet’i iki ortak kişinin atabilmesine olanak sağlanmış olur. İşbirliği süreci, esasen tweet’inizi oluşturmanızı ve ardından işbirliği yapmak için başka bir profile istek göndermenizi gerektirir. İşbirliği yaptığınız hesabın herkese açık olması ve ayrıca sizi geri takip etmesi gerekir.

Bu tarz benzer güncellemeler üzerinde Elon Musk’ın ciddi etkisi olduğu düşünülüyor. Ünlü iş adamı daha önce kendi sosyal medya platformunu kurmayı da değerlendirmişti fakat bunun yerine Twitter’a ortak olmayı tercih etti gibi duruyor.

Bu özellikler arasından siz en çok hangisini beğendiniz ve hangisini daha sık kullanırsınız? Fikirleriniz bizler için çok kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...