Epic Games, Lego ile Metaverse İnşa Edecek

Metaverse her geçen gün daha geniş alana yayılmaya devam ediyor. Yeni yapılan açıklamada Epic Games, Lego ile işbirliği kurarak çocuklar için bir metaverse inşa edeceklerini duyurdu.

Epic Games, Lego ile Nasıl Bir Metaverse Kuracak?

Epic Games yaptığı açıklamada Lego ile işbirliği yaparak çocuklar için bir metaverse inşa edeceklerini duyurdu. Şirketler çocuklara yönelik güvenli ve eğlenceli bir metaverse kurmak için işe atıldıklarını belirttiler.

Şirketler yaptığı açıklamada inşa edecekleri metaversenin tam olarak nasıl görüneceği veya ne zaman piyasaya sürmeyi planladıkları konusunda henüz detaylı bilgi vermezken geliştirdikleri dijital alanların güvenli olmasını sağlayacağını ve inşa edecekleri metaversede çocukların mahremiyet hakkını koruyacaklarını belirttiler. Bununla ilgili olarak da üç ilke üzerinde anlaştıklarını belirttiler. Üç ilke de genel olarak çocukların güvenliğini kapsıyor.

Lego CEO’su Niels B. Christiansen yaptığı açıklamada:

“Çocuklar dijital ve fiziksel dünyalarda oynamaktan zevk alıyor ve ikisi arasında sorunsuzca hareket ediyor. Dijital deneyimler yoluyla yaratıcılık, işbirliği ve iletişim gibi yaşam boyu sürecek becerileri geliştirmeleri için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz. Ancak onları güvenli, ilham verici ve herkes için faydalı kılmak gibi bir sorumluluğumuz var. Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız. Bu heyecan verici ve eğlenceli geleceği şekillendirmek için Epic Games ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney ise şu sözleri ifade etti:

Lego Grup, yaklaşık bir asırdır yaratıcı oyunlarla çocukların ve yetişkinlerin hayal gücünü cezbetti ve metaverse’de onlarla birlikte eğlenceli bir alan inşa etmek için bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz.

Ayrıca Epic Games, 2020’de 16 yaşından küçük çocuklarla güvenli dijital etkileşim sağlamak için tasarlanmış SuperAwesome‘ı satın aldığını da belirtti.

Günümüzde birçok şirket metaverse geliştirmeye odaklanmış durumda buna bağlı olarak eskiden Facebook olarak bilinen Meta, metaverse oluşturmaya odaklanarak kurumsal markasını değiştirmiştir. Şirket yapmış olduğu açıklama da, metaverse için ayrılmış 50 milyon dolarlık bir fon olduğunu da duyurmuştu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...