Volvo, Kablosuz Güncelleme Teknolojisini Artırıyor: Yenilikler Neler?

Volvo, kablosuz yazılım güncelleme teknolojisini diğer model yelpazelerine de yaymaya başladı. Peki gelen yenilikler neler?

İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo, kullandığı teknolojilerle diğer rakiplerine taş çıkartmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda da Volvo’nun kablosuz bir şekilde elektrikli otomobilleri şarj edebilmeyi mümkün kılabilecek olan yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığını sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise şirket, daha önceden de sahip olduğu kablosuz yazılım güncellemesi özelliğini tüm yeni modellerine sunmak için hazırlanıyor!

Yeni Volvo Modelleri Kablosuz Güncelleme Alabilecek!

Tüm yeni Volvo otomobil modelleri artık kablosuz yazılım güncelleme özelliği (OTA) ile sunuluyor; bu, Volvo’nun müşterilerin otomobillerini sürekli olarak daha iyi hale getirme ve Volvo’nun endüstri liderlerinden biri olarak konumunu pekiştirme tutkusunu yerine getirmek için önemli bir teknoloji olarak görülüyor.

OTA özelliği artık en yeni XC90, S60 ve V60 modellerine geliyor ve teknolojinin Volvo Cars’ın tamamen elektrikli otomobillerine ilk girişini takip ediyor. Bu, şirketin tüm portföyünün artık otomobilin tüm işletim sisteminin güncellemesini kablosuz olarak alabileceği anlamına geliyor.

Volvo sahipleri, bilgi-eğlence sistemlerinin bu hafta OTA güncellemesi ile birlikte Android Automotive OS‘nin daha yeni bir sürümü olan Android™ 11‘e yükseltildiğini görecekler. Ayrıca Google Play’deki navigasyon, şarj etme ve park etme dahil olmak üzere yeni uygulama kategorilerine de erişebilecekler ve bu kategoriler, yıl içinde eklenmesi beklenen video akışıyla artık mevcut.

Ayrıca, en son OTA güncellemesi, daha iyi enerji yönetiminden geliştirilmiş iklim zamanlayıcılarına ve güncellemelere, mobil uygulama işlevselliğine ve araç içi uygulamalara kadar değişen özellik iyileştirmeleri getiriyor.

Enerji yönetimi iyileştirmeleri, hem soğuk hem de sıcak günlerde uygun akü sıcaklıklarının korunmasına yardımcı olarak sürüş menzilini artırır. Volvo Cars uygulaması ayrıca devam eden bir seans sırasında araçtan şarj yüzdesi hakkında daha sık güncellemeler alır.

Volvo Cars’ın baş ürün sorumlusu Henrik Green şunları söyledi: “Bu önemli bir dönüm noktası. Artık pazarlarımızın çoğunda tüm modellerdeki arabaları güncelliyoruz.”

Otomobil üreticisi, artık tüm yeni modellerde bilgi-eğlence sistemini Google uygulamaları ve hizmetleriyle sunacağını söyledi. Bilgi-eğlence sisteminin Google ile ortak geliştirildiğini de belirtmekte fayda var.

En son OTA güncellemesi, şirketin sekizinci tam otomobil güncellemesidir ve dünya genelinde 190.000’den fazla Volvo otomobiline ulaşacaktır.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...