Twitter, DM Kutusunda Arama Özelliği İçin Harekete Geçti

Twitter, kullanıcıların uzun zamandır beklediği DM kutusu içinde arama özelliği için harekete geçti! Özellik ne zaman gelecek? Nasıl çalışacak?

Twitter, DM arama özelliğini Mayıs 2021’de Android’e, iki yıl önce ise iOS’a getirmişti. Ancak DM kutusunda yer alan içerikleri arama özelliğinin daha sonra geleceğini söylemişti. Bu bekleyiş beklenenden oldukça uzun sürmüştü fakat en sonunda şirket bu özellik için müjdeyi verdi! Tekrardan geliştirilerek kullanıcılara sunulan bu özellik nasıl çalışıyor?

Twitter, DM Kutusu İçinde Arama Özelliğini Getiriyor

Twitter, tam olarak aradığınız konuşmayı bulmanıza yardımcı olmak için DM aramalarını genişletiyor. Sosyal medya uygulaması artık belirli mesajları bulmak için DM kutusundaki arama çubuğunu kullanmanıza izin veriyor. Bir anahtar kelime veya ad girin, “Mesajlar” sekmesini seçin ve eskileri de dahil olmak üzere ilgili tüm mesajları göreceksiniz.

Twitter, geçtiğimiz çarşamba günü, DM arama özelliğinin büyük bir yükseltme aldığını duyurdu ve artık konuşmalarınızın içeriğini arayabilir ve yazdığınız anahtar kelimeyi içeren belirli mesajları görebilme imkanına sahip olacaksınız. Özelliğin nasıl çalışacağı ile ilgili bir GIF paylaşan Twitter, önceleri DM arama özelliğiyle, yalnızca kişilerin adlarını veya grup sohbetlerinin adlarını aramanıza izin veriyordu ancak şimdi bir arkadaşınızla herhangi bir konu hakkında yaptığınız bir konuşmayı bulmak istiyorsanız, arama çubuğuna yazmanız yeterli olacak.

Tabii ki, kişi veya konuşma adlarını aramak hala işe yarıyor ve hatta insanlar, gruplar veya mesajlar için sonuçları görmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Twitter, bu yeni DM içeriği arama deneyiminin hangi platformlarda desteklendiği konusunda herhangi bir bilgi vermekten kaçındı ancak özelliğin kullanıcılara kademeli bir şekilde vereceği ihtimalinin bulunduğu düşünülüyor.

Bu özellikle birlikte Twitter, kullanıcıların sosyal medya deneyimini en iyi hale getirmek için uğraşıyor gibi görünüyor. Telegram, WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarında bulunan bu içerik arama özelliğinin Twitter’a da gelecek olması, en büyük rakiplerinden olan Instagram’ın bir adım önüne geçmesini sağlayabilir.

Sizler Twitter’ın geliştirmek için harekete geçtiği bu DM içeriği arama özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...