The Last Of Us 3 ne zaman çıkacak?

Konsola özel oyunlar konusunda Sony, açık farkla Xbox‘ın ve Nintendo’nun önünde. Şirket, özel oyunlarla ilgili politikası sayesinde pek çok kişinin taktirini topluyor. Playstation 3 ve 4 için yapılan en güzel serilerden bir tanesi olan “The Last Of Us” çoğu oyuncunun favori oyunları arasındadır.

Son çıkan Part 2 ile hikaye açısından oyuncuları karşına alan yapımcı stüdyo Naughty Dog, Part 3 için senaryoyu yazalı çok olmuş. İddialar bu yönde olunca Part 2’den hevesini alamayan oyuncular gözünü şimdiden Part 3’e dikti.

The Last Of Us

Naughty Dog’un kreatif direktörü Neil Druckmann, Script Apart podcast’inde (IGN tarafından yazılan), ikinci oyundan sonra olanları detaylandıran bir taslağın zaten var olduğunu ve bir gün bunun bir oyuna dönüştürülmesini görmek istediğini açıkladı. Uzun vadede bu tarz bir durumun mümkün olduğu da aşikar. Last Of Us serisi, Playstation ‘ın vazgeçilmezlerinden bir tanesi haline geldi.

The Last Of Us 3’ün Hikayesi Hazır

“Ne kadar açıklamak istediğimi bilmiyorum,” diyen Druckmann ” yazar Halley Gross, yapmadığımız bir hikaye için bir taslak yazdı, ancak umarım bir gün hayata geçirilebilir – bu oyundan sonra neler olduğunu biraz daha iyi anlatabiliriz. Göreceğiz.” Druckmann ayrıca stüdyonun şu anda hangi proje üzerinde çalışacağına karar verme sürecinde olduğunu öne sürdü.

Naughty Dog, Uncharted gibi Last Of Us’dan bile daha prestijli sayılabilecek bir başka seriye dah sahip. Her ne kadar 4. oyunun son olduğu söylense de bu ana karakter Drake açısından öyleydi de denilebilir.

Druckmann “Büyük başlıklarımızdan birini bitirdikten sonra, ister Last of Us III, ister yeni bir şey, ister geri dönmek istediğimiz eski bir franchise olsun, farklı fikirleri keşfetmek için uzun zaman alıyoruz” diye açıkladı.

Bir Bloomberg raporuna göre, Naughty Dog şu anda orijinal The Last of Us’un PlayStation 5 versiyonu üzerinde çalışıyor. Rapor, projenin başlangıçta, stüdyo oyunda bir destek rolüne geçmeden önce PlayStation’ın Görsel Sanatlar Hizmet Grubunda geliştirilmekte olduğunu iddia ediyor.

Yeniden yapılanmanın geliştirilmesinin şimdi, Haziran 2020’de piyasaya sürülen The Last of Us Part 2’nin tamamlanmasının ardından projenin sorumluluğunu üstlendiği söylenen dizinin yaratıcısı Naughty Dog tarafından yönetildiği bildiriliyor. Yayınlanmasının ardından The Last of Us Part 2 satışları, üç günde dünya çapında dört milyon adet satarak bugüne kadarki en hızlı satan PS4 özelliğine sahip olmuştu.

HBO’dan bir Last of Us uyarlaması da devam ediyor. Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin, Last of Us oyunlarının arkasındaki kreatif direktör Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann ile birlikte dizinin ortak yazarı ve yönetici yapımcılığını üstleniyor.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...