Son 10 Yılın En Başarılı Aktörleri Hangileri?

Christian Bale – The Dark Knight Rises

Dizi film sektörü son 10 yıl içerisinde ciddi manada yol kat etti. Güncel olarak birbirinden farklı dijital yayın platformları ve onlarca yapımcı stüdyo bulunuyor. Hal böyle olunca rekabet yüksek, kalite de bir hayli artmış oluyor. Peki son 10 yılın en başarılı aktörleri hangileri?

Gelin daha yakından bakalım.

Son 10 Yılın En Başarılı Aktörleri Hangileri: İşte Liste!

5. Leonardo DiCaprio

Listemizin başında 2000’li yılların efsane ismi Leonardo DiCaprio bulunuyor. Titanic ile büyük çıkışını yapan isim daha sonraları da The Wolf of Wall Street, Inception ve Shutter Island gibi yapımlarla da akıllarda yerini sağlamlaştırdı.

4. Tom Hardy

Son on yılın en başarılı aktörlerinden bir tanesi de Tom Hardy. Dark Knight Rises, Venom ve Legend gibi filmlerin yanı sıra Peaky Blinders dizisinde de rol almıştı.  Genellikle ağır karakterler oynayan Tom Hardy, oldukça zorlu rollerin altına giriyor diyebiliriz. Özellikle Dark Knight Rises’taki kötü adam tiplemesiyle seyircinin takdirini ciddi şekilde kazanmıştı.

Ayrıca kendisinin aksanı en zor anlaşılan aktör seçildiğini de belirtelim.

3. Joaquin Phoenix

Diğer bahsedeceğimiz isim ise Türkiye’de Joker rolüyle tanınan Joaquin Phoenix oluyor. Oynadığı kaliteli sinema filmleri ve Haluk Bilginer ile paylaştığı başrol ile gönüllere taht kuran aktör, son yılların en başarılı isimlerinden biri olarak tarihe geçti.

2. Christian Bale

Zirveye yaklaşırken listemizde herkesin görmeyi beklediği isimlerden biri Christian Bale olsa gerek. American Psycho, Ford v Ferrari, Prestige ve Batman gibi say say bitmeyen pek çok başarılı yapımda başrol olarak yer aldı.

Ayrıca en iyi Batman kimdir tartışmasının finalistlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

1. Tom Hanks

Listemizin başında ise yıllardır oynadığı ikonik roller ile Tom Hanks bulunuyor. 90’lı ve 2000’li nesli filmleriyle büyüttü desek abartı olmayacak isim, son 10 yılın en iyi aktörü seçildi.

Siz bu aktörler arasıdan en çok kimi başarılı buluyorsunuz?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...