Rocket League İçin Yeni Battle Royale Modu: Nasıl Olacak?

Araba futbolu olarak bilinen Rocket League oyununa Knockot Bash adında yeni bir mod ekleniyor. Yeni eklenecek mod ile oyunculara arabalar ile battle royal deneyimi sunulacak. Yeni mod, oyunda kalıcı olmayacak. Belli bir tarih aralığında oyuncular ile olacak. Rocket League, battle royale modu ile bizlere neler sunacak?

Rocket League, Battle Royale Modu ile Neler Sunacak?

Psyonix, Rocket League’ye battle royale modu ekleyerek oyuna farklı bir hava kattı. Psyonix, oyunda bize normal araba futbolunun yanı sıra battle royale olarak bilinen  son ayakta kalan modunu da sunacak. Oyunda Sekiz oyuncu birbirlerine saldıracak ve giderek küçülen güvenli bölge içinde kalarak hayatta kalmaya çalışılacak. Bu mod Fortnite ve Pubg gibi battle royale oyunlarını sevenlerin hoşuna gidecek tarzdan olacak.

Rocket League ,oyuna yıkım derbi hissini artırmak için yeni eylemler ekleyecek ve mevcut yetenekleri geliştirecek. Oyuncular rakiplerini yakalayabilecek ve onları oyun dışı etmek için tehlikelere atabilecekler. Çift zıplamalar artık üçlü zıplamaya dönüşecek ve oyuncuları daha yükseğe fırlatacak, saldıran arabalar oyuncuları daha uzağa fırlatacak, iyi zamanlanmış bir blok bu saldırıları savuşturacak ve oyuncular yetenek sıfırlanmadan önce havada dört kez kaçabilecekler. Eğer bir oyuncu sahadan elenirse, güvenli alana dönmek için birkaç saniyesi olacaktır.

Rocket League, Battle Royale modu ile oyuncular yalnızca üç kez nakavt edildikten sonra oyundan ayrılırlar. Ama bu sefer savaş silahlar ile değil arabalar ile olacak. Arabanız ile rakibinize çarpacak, saldırıları engelleyecek ve hatta onları arenada fırlatacaksınız. Sivri uçlar ve alttaki lazer ızgarası gibi tehlikeler anında nakavtlara yol açar. Süre geçtikçe yeni aşamaya geçilecek.

Burada yetenekleriniz de değişir.  Çok daha hızlı ve daha uzun süre zıplayabilirsin ve hem daha güçlü bir destek hem de daha fazla kaçma elde edersin.

Bu mod, 27 Nisan ile 10 Mayıs arasında oyunda olacak. Psyonix’in daha sonraki bir tarihte battle royalei tekrardan oyuna dahil edip etmeyeceği belli değilken, bu etkinliğin başarılı olması durumunda Psyonix’den bir geri dönüş gelmesi bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...