HBO Max Beklenenden Hızlı Büyüyor: Netflix Tarih Olabilir mi?

Bu haftanın başlarında Netflix, abone sayılarının on yıl içinde ilk kez düştüğünü gösteren üç aylık kazanç sonuçlarını bildirdi, ancak her yayıncı bu tür bir gerileme yaşamadı. Rakamlar, HBO’nun geçen yıl hem geleneksel HBO hem de HBO Max’te son çeyrekte üç milyonluk büyüme de dahil olmak üzere yaklaşık 13 milyon abone eklediğini gösterdi. Şimdi her iki hizmet de dünya çapında 76,8 milyon abone için birleşiyor; bu, Netflix’in 221,64 milyon abonesi ve hatta en son Disney Plus sayısı olan 129,8 milyon tarafından hâlâ gölgede kalıyor. Ocak ayında belirttiğimiz gibi, HBO Max oldukça iyi bir çizgide ilerliyor.

HBO Max’in Q1’e Göre Değerlendirmesi

Çeyrek sonunda 76,8 milyon küresel HBO Max ve HBO abonesi vardı. Küresel HBO Max ve HBO aboneleri yıldan yıla 12,8 milyon artarak, programlama listesinin gücünü yansıtan hem uluslararası hem de yerel perakende abone kazanımlarının etkisiyle sırasıyla 3,0 milyon arttı. Çeyreğin sonunda, 48.6 milyon yerli HBO Max ve HBO abonesi, önceki çeyrekte 44,2 milyona karşılık, yıldan yıla 4,4 milyon arttı.

HBO Max’in 2021 takvim yılı boyunca süren günlük ve güncel film prömiyerleri stratejisinin sonuna geldik, ancak yine de Warner Bros. kataloğundan yeni hitler ve seçenekler dahil olmak üzere oldukça güçlü bir içerik kitaplığına sahip. Ayrıca, Netflix’ten farklı olarak HBO’nun hala genişlediği bir dizi yeni bölgesi var, bu nedenle yeni müşteri bulamama sorunuyla karşılaşmaları biraz zaman alabilir.

Dijital Platform Yarışları Kızışıyor!

AT&T CEO’su John Stankey artık HBO’nun patronu değil, ancak Netflix’in büyümesini durduran bir sorun olarak tanımladığı şifre paylaşımına dikkat çekti. Deadline’ın yatırımcı görüşmesinden alıntı yaptığı gibi, Stanke, “Ürünü nasıl oluşturduğumuz ve müşterilere yeterince esneklik sağladığımız konusunda düşünceliydik, ancak yaygın suistimal görmek istemiyoruz” dedi.

Buna takibine Netflix’in güç kaybetmeye başladığını söylemek yanlış olmaz. HBO Max gibi daha pek çok fazla rakip bulunuyor ve devasa bütçeleri ile Netflix’in pazar payından çalmaya devam edeceklerdir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...