HBO Max Beklenenden Hızlı Büyüyor: Netflix Tarih Olabilir mi?

Bu haftanın başlarında Netflix, abone sayılarının on yıl içinde ilk kez düştüğünü gösteren üç aylık kazanç sonuçlarını bildirdi, ancak her yayıncı bu tür bir gerileme yaşamadı. Rakamlar, HBO’nun geçen yıl hem geleneksel HBO hem de HBO Max’te son çeyrekte üç milyonluk büyüme de dahil olmak üzere yaklaşık 13 milyon abone eklediğini gösterdi. Şimdi her iki hizmet de dünya çapında 76,8 milyon abone için birleşiyor; bu, Netflix’in 221,64 milyon abonesi ve hatta en son Disney Plus sayısı olan 129,8 milyon tarafından hâlâ gölgede kalıyor. Ocak ayında belirttiğimiz gibi, HBO Max oldukça iyi bir çizgide ilerliyor.

HBO Max’in Q1’e Göre Değerlendirmesi

Çeyrek sonunda 76,8 milyon küresel HBO Max ve HBO abonesi vardı. Küresel HBO Max ve HBO aboneleri yıldan yıla 12,8 milyon artarak, programlama listesinin gücünü yansıtan hem uluslararası hem de yerel perakende abone kazanımlarının etkisiyle sırasıyla 3,0 milyon arttı. Çeyreğin sonunda, 48.6 milyon yerli HBO Max ve HBO abonesi, önceki çeyrekte 44,2 milyona karşılık, yıldan yıla 4,4 milyon arttı.

HBO Max’in 2021 takvim yılı boyunca süren günlük ve güncel film prömiyerleri stratejisinin sonuna geldik, ancak yine de Warner Bros. kataloğundan yeni hitler ve seçenekler dahil olmak üzere oldukça güçlü bir içerik kitaplığına sahip. Ayrıca, Netflix’ten farklı olarak HBO’nun hala genişlediği bir dizi yeni bölgesi var, bu nedenle yeni müşteri bulamama sorunuyla karşılaşmaları biraz zaman alabilir.

Dijital Platform Yarışları Kızışıyor!

AT&T CEO’su John Stankey artık HBO’nun patronu değil, ancak Netflix’in büyümesini durduran bir sorun olarak tanımladığı şifre paylaşımına dikkat çekti. Deadline’ın yatırımcı görüşmesinden alıntı yaptığı gibi, Stanke, “Ürünü nasıl oluşturduğumuz ve müşterilere yeterince esneklik sağladığımız konusunda düşünceliydik, ancak yaygın suistimal görmek istemiyoruz” dedi.

Buna takibine Netflix’in güç kaybetmeye başladığını söylemek yanlış olmaz. HBO Max gibi daha pek çok fazla rakip bulunuyor ve devasa bütçeleri ile Netflix’in pazar payından çalmaya devam edeceklerdir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...