Playstation 4’te Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

Oyun sektörü günden güne gelişiyor ve yeni ekipmanlar eskilerin yerini hızla alıyor. Playstation 5 çıkalı 2 yıldan fazla oldu ve muhtemelen 6 için çalışmalara başlandı bile. Fakat kimi insanlar eskileri daha çok sevebilir veya elinde bu bulunabilir. Bu doğrultuda sizler için Playstation 4 ile oynayabileceğiniz en iyi oyunları derledik.

Playstation 4’te Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

Bu listede bilgisayar ve Xbox gibi farklı konsollara da çıkan oyunlar yerine Playstation 4 “exclusive” oyunlarına göz atacağız.

The Last of Us Remastered

Last of Us, esasında Playstation 3 için piyasa sürülmüş bir oyundu. Fakat beğeni ve ilgi oldukça fazla olunca Playstation 4 için de Remastered edildi. Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse oyun Apokaliptik bir evrende geçiyor ve “zombi” benzeri varlıklara karşı savaşıyorsunuz.

Bloodborne

Blooborne aslında temelde “soul oyunları” dediğimiz bir gruba dahil ve Playstation 4’e özel üretilmiş bir oyun. Soul oyunlarından bahsetmek gerekirse; Bir yerden bir yere yolculuk ettiğiniz ve bu yolculuk sırasında farklı düşmanlar ile karşılaştığınız bir tür. RPG olarak anmak mümkün fakat sadece bu kadar da değil, bu oyunlar oldukça zor ve her bölüm aşılmas güç bir “boss” barındırıyor.

The Order 1886

Eleştirmenler tarafından çok kısa olduğu için fazlaca tepki alan bu oyun ortalama 4-5 saat içerisinde bitirilebiliyor ve yarım kalmış hissettiriyor. Yine de mükemmel sinematik efektleri, ortalam üstü hikayesi ve karanlık Britanya havası ile sizi kendine çekiyor ve kesinlikle oynanmaya değer. Ayrıca adından da anlaşılacağı üzere oyun 1886 yılında geçiyor fakat evren farklı olduğundan dolayı teknoloji değişken ilerlemiş durumda.

Playstation 4, özel oyunlar açısından oldukça fazla geniş bir kütüphaneye sahipti ve ne yazık ki hepsine yer vermemiz mümkün değil. Infamous Second Son, Horizon Zero Dawn ve Uncharted 4 gibi pek çok oyunu da bu listeye dahil edebiliriz. Sizlerin favori oyunu hangisi veya hangileri? Fikirleriniz bizler için kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...