Renault, Hidrojen Motorlu Yeni Konsept Otomobilini Tanıttı

Renault, yeni bir tasarım yönüne sahip olan ve hidrojen yakma teknolojisini de barındıran otomobil konseptini tanıttı.

Renault, daha fazla sürdürülebilirlik yönündeki çabalarıyla birlikte hidrojen yakıt teknolojilerini sergilemek için tasarlanmış yeni bir konsept otomobilin ön izlemesini yaptı.

Hidrojen Teknolojili Yeni Renault

Henüz adı açıklanmayan araç, Renault CEO’su Luca de Meo tarafından şirketin 2021 mali sonuçlarıyla ilgili sunum sırasında tanıtıldı. Konuşmadan sonra yapılan kısa bir açıklamada, otomobilin stilinin Renault’un yakın zamanda atanan tasarım şefi Gilles Vidal tarafından belirlendiği ve “Grubun sürdürülebilir kalkınma taahhütlerini tercüme edeceği ve bunları Renault markası için sürdürülebilir, güvenli ve kapsayıcı hizmette yorumlayacağı” belirtildi. Ayrıca arabanın Mayıs ayında tam olarak ortaya çıkacağını doğruladı.

De Meo, “Yakında bir konsept otomobil çıkaracağız. Güvenlik, kapsayıcılık ve çevre olmak üzere üç temel unsura dayanan sürdürülebilirlik vizyonumuzu tek bir üründe gerçekleştirmek istedik. Bu konsept gelecekteki bir ürünü duyuracak. Renault ile konseptler yaptığımızda, onları gerçek arabalara dönüştürmek istiyoruz.” ifadelerini duyurdu.

Tek teaser görüntüsü, konsepti önden gösteriyor ancak oldukça ince bir far çizgisine ve ön ızgaraya sahip olduğunu, ayrıca uzun gündüz farlarıyla vurgulanan ön tamponun altına önemli bir düşüş olduğunu görmek mümkün. Bu, otomobilin yaklaşmakta olan tamamen elektrikli Megane‘dan daha uzun olduğunu ve büyük olasılıkla profilde tam gelişmiş bir SUV olduğunu gösteriyor. Araç aynı zamanda bir crossover gibi görünüyor, ancak bunu kesin olarak belirtmek için yeterince detayı şu anlık görmüyoruz. Ayrıca aynalar yerine kameraları var gibi görünüyor, ancak Avrupa’da birkaç yıldır yasal olmasına rağmen bunun üretime geçip geçmeyeceğini bilmiyoruz.

De Meo, bir rasyonalizasyon ve maliyet düşürme programından geçen Renault’nun artık 2025’in sonuna kadar 27 yeni model teslim etme zorluğuna odaklandığını söyledi. “Gerçek hedefimiz gelecekteki serimizin rekabetçiliği” dedi. “Mühendislik ve tasarım konusunda ne yaptığımız konusunda kendime çok güveniyorum, bu nedenle tüm projeler çok çok iyi görünüyor. Renault’nun en azından son birkaç on yılda sahip olduğu en iyi ürün yelpazesini oluşturuyoruz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...