NFT Karşıtı Hareketler Artıyor!

Salesforce çalışanları, şirketin karşılıksız token (NFT) hizmetlerini başlatma planlarını protesto ediyor. Thomson Reuters Foundation News, yaklaşık 400 çalışanın, bulut yazılımı şirketinin mesajlaşma kanallarında dolaşan ve geçen hafta dahili olarak tartıştığı kripto planlarından vazgeçmeye çağıran bir mektup imzaladığını bildirdi. Mektup, NFT’lerin olumsuz çevresel etkilerinin yanı sıra “düzenlenmemiş, yüksek spekülatif finansal varlıklar” statüsüne atıfta bulunuyor.

NFT Karşıtı Hareketlere Salesforce Çalışanları da Katıldı

CNBC, geçen hafta Salesforce’un, kullanıcıların token tabanlı içerik oluşturmasına ve yayınlamasına izin verebilecek, potansiyel olarak baskın OpenSea NFT pazarıyla rekabet edebilecek bir “NFT bulut” satış platformu başlatmayı planladığını bildirdi. Salesforce pazar stratejisi direktörü Mathew Sweezey, Aralık ayında, 2022’de “NFT’ler hakkında çok daha fazla şey duyacaksınız” diye yazmıştı, ancak genel olarak teknoloji dünyası hakkında konuşuyordu ve şirket somut planlarını açıklamadı.

Thomson Reuters raporu, Salesforce’daki tüm çalışanların NFT planına karşı olmadığını belirtiyor. Ancak muhalifleri bu harekete sert eleştirilerde bulundular; satış noktasına Salesforce’un ürünü piyasaya sürmesi durumunda işi bırakacaklarını söyledi.

Salesforce sözcüsü Karly Bolton, basına yaptığı açıklamada, “Temel değerlerimiz, ürünlerimizin geliştirilmesi de dahil olmak üzere yaptığımız her şeye rehberlik ediyor” dedi. “Çalışanlarımızın geri bildirimlerini memnuniyetle karşılıyoruz ve onları farklı bakış açıları geliştirmeleri için güçlendiren bir güven kültürünü geliştirmekten gurur duyuyoruz. Önümüzdeki hafta çalışanlarımızla bir dinleme oturumu düzenleyeceğiz ve onların katkılarını ileriye dönük yolumuzu güçlendirmek için kullanacağız.”

Kripto platformları, geçen haftaki Super Bowl da dahil olmak üzere, yakın zamanda büyük bir tanıtım çalışması başlattı. Ancak NFT’ler ve kripto para, teknoloji endüstrisinin büyük bölümlerini kutuplaştırdı ve bazı şirketler, iç ve dış tepkilerden sonra planlarını geri çekti. Oyun şirketleri Team17 ve GSC Game World, NFT projelerini tamamen iptal etti ve kitle fonlaması platformu Kickstarter dün bir blockchain protokolüne geçişini yavaşlatacağını duyurdu.

NFT Nedir?

Sanat, müzik, oyun içi öğeler ve videolar gibi gerçek dünyadaki nesneleri temsil eden dijital bir varlıktır. Genellikle kripto para birimiyle çevrimiçi olarak alınıp satılırlar ve genellikle birçok kriptoyla aynı temel yazılımla kodlanırlar. 2014’ten beri var olmalarına rağmen, NFT’ler artık dijital sanat eserleri satın almak ve satmak için giderek daha popüler bir yol haline geldikleri için ün kazanıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...