Playstation 5, özel oyun yağmuruna tutulacak

Playstation’ı asıl önemli yapan en mühim şeyin özel oyunları olduğu su götürmez bir gerçek. Playstation 1 zamanından beri, Sony konsoluna özel oyunlara ciddi yatırımlar yapıyor. Bu oyunları oynamak için Xbox veya Bilgisayar kullanmanız olanaksız. Çünkü sadece Playstation’a özel çıkıyorlar.

Bu durum özellikle PS 3 zamanında tavan yapmış, aynı şekilde konsolun satışları da tavan olmuştu. Xbox bu kulvarda genellikle eli zayıf kalan taraf oluyor. Microsoft, Xbox için yaptığı oyunu kısa bir süre sonra da bilgisayar için de çıkarınca, “özel” oyunun bir kıymeti kalmıyor. Neyse ki Sony, geleneği devam ettirerek PS 5 için özel oyunlara ağırlık vereceklerini duyurdu.

Playstation

Playstation 5 özel oyun konusunda oldukça iddialı olmaya devam ediyor. Konsol sahiplerini ve konsolu almayı düşünenleri sevindirecek haber geldi. Sony Interactive Entertainment biriminde CEO görevini üstlenen Jim Ryan olumlu haberler paylaştı. Katıldığı bir söyleşide PS 5 özel oyun sayısının diğer konsollara nazaran çok daha fazla olacağını açıkladı. Bu konuda gerekli yatırımları yaptıklarını belirten Jim Ryan, gündemle çok muhatap olmadan ciddi şekilde çalıştıklarını belirtti.

Playstation 5, çok iddialı geliyor!

Jim Ryan, Japonya’nın alanında önde gelen dergilerinden Nikkei ile bir söyleşi gerçekleştirdi. CEO, Playstation 5 özel oyun konusunda iddialı ve kendinden emin konuştu:

“Sessiz ama istikrarlı diyebileceğimiz bir şekilde Playstation 5 özel oyun yapımı için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Şunu söyleyebilirim ki Playstation 5 özel oyun anlamında her zamankinden daha fazla oyuna sahip olacak. Buna emin olacağız. Insomniac Games firmasında olduğu gibi geçmişte bazı birleşmeler ve farklı satın almalar yaptık. Gelecekte de bunun gibi seçeneklerimizi göz ardı etmeyeceğiz.” diyen Ryan, gelecek aylarda yeni satın alımlar söz konusu demişti.

 CEO, aynı zamanda Japonya pazarı için ayrı bir ciddiyet göstereceklerinin altını çizdi:

“PlayStation 5, erken dönemlerden itibaren Japon geliştiriciler tarafından çok sayıda oyuna sahip oldu. İlerleyen dönemlerde Japon geliştiricilerle bağlarımızı güçlendirmek ve PlayStation 5 için Japon pazarına uygun içerikler de yayınlamak istiyoruz.”

PS 5, çıkışından bu yana özel oyunlar konusunda biraz geri kaldı. Demon Souls dışında konsola özel bir oyun bulunmuyor. İlerleyen günlerde bu durumun değişmesi ise oldukça olası.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...