PlayStation 5 İçin Apple Music Sürprizi!

Kasım ayında ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana PlayStation 5, müzik akışı seçeneği olarak Spotify‘ı sunuyordu ve şimdi ise size oyun oynarken en sevdiğiniz müzikleri dinleme seçeneğini artırmak için bir Apple Music sürprizi ortaya atıldı.

Apple Music, PlayStation 5 için mi geliyor?

İlk ipucu, bu hafta başlarında bir Reddit kullanıcısının PS5‘in müzik menüsünde görünen Apple Music’in bir resmini yayınlamasıyla geldi. İşte o paylaşım:

Bir Reddit kullanıcısının karşısına çıkan seçenek, yeni bir hesap oluşturduktan ve Spotify ile bağlantı kurmaya çalıştıktan sonra ortaya çıktı. Görünüşe göre uygulama işe yaramadı – Reddit kullanıcısı, bir uygulama mevcut olmadığında standart bir hata mesajı olduğunu söylediği “Bu uygulama yalnızca PS4’te oynanabilir” yazan bir mesajın fotoğrafını da paylaştı.

Kullanıcı, yeni bir ABD hesabı oluştururken Apple Music seçeneğini de görebildiğini, ancak bunu kullanma seçeneğinin olmadığını belirtti. Bu makaleyi yazarken yeni bir ABD hesabı oluşturmaya çalıştığında ise Apple Music seçeneği görünmüyordu.

Apple Music seçeneğinin tutarsızlığı, Sony ve Apple’ın çalışmalarında sahip olduğu bir şey için erken bir erişim gibi görünüyor. İki şirket yakın zamanda PS5 sahipleri için bir Apple TV Plus promosyonunda birlikte çalıştı, bu yüzden orada bir ilişki var gibi görünüyor. Apple, Apple Music’i geçen yıl Samsung akıllı TV’lerine getirerek, uygulamanın kullanılabilirliğini Apple platformlarının ötesine genişletmeye istekli olduğunu gösterdi. Uygulama, Apple ve Sony’nin uygulamanın PS5’e geleceğini duyurması için potansiyel bir mekan olacak olan Apple’ın 18 Ekim etkinliğinden sadece birkaç gün önce ortaya çıkıyor.

Sony ve Apple, yorum talebine ise hemen yanıt vermedi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Bitcoin'in fiyatı son birkaç gün içinde özellikle değişken oldu. Daha dün, BTC 59 bin dolara yükseldi ancak bu önemli direnç seviyesini geçemedi. Ardından, 56...

Kaybolan iPhone Bildirimleri Nasıl Bulunur: İşte Çözümler

Kaybolan veya gözden kaçan iPhone bildirimleri nasıl bulunur? Tüm çözümleri detaylarıyla yazımızda sizler için derledik. Apple, iOS 15'i yayınlamasından bu yana bildirimlerin nasıl çalıştığı konusunda...

Amazon Hem Devletle Hem Halkla Karşı Karşıya!

Amazon, New York Başsavcısı Letitia James tarafından teşvik edilen, yerine getirme merkezlerinde başarısız olan COVID korumalarıyla ilgili yeni sorularla karşı karşıya. İşçilerin protestolarından ve...