Playstation 5, 25 özel oyuna daha sahip olacak!

Görünüşe göre Sony, PlayStation Studios markası altında 25’ten fazla PlayStation 5 oyununu piyasaya sürmek istiyor. Wired’ın PlayStation Studio lideri (ve eski Guerrilla Games genel müdürü) Hermen Hulst ile röportajına göre bunların “neredeyse yarısı” devam oyunu veya yan oyun olmayacak. Bu, teorik olarak zaten bildiğimiz dört birinci taraf Sony oyunundan çok daha fazla oyun olabilir:

Horizon Forbidden West (2021)

Ratchet ve Clank: Rift Apart (Haziran 2021)

God of War: Ragnarok (2021)

Gran Turismo 7 (2022) )

Yirmi bir ek oyun, özellikle özel oyunların ne kadar yavaş aktığını düşünürsek, PS5 için büyük bir atış olabilir. Gran Turismo şimdiden gelecek yıla kaldı. Sony, yine de hesaba katılmayan tüm oyunları üretmek için tamamen çalışmalarını sürdürüyor. PlayStation Studios markası son çeyrekte biraz silik kalsa da Playstation 5 için kısa süre içerisinde toparlaması oldukça olası.

Playstation 5

Sony Interactive Entertainment’ın küresel pazarlama başkanı Eric Lempel, ilk duyurulduğunda GamesIndustry.biz’e “markalaşmanın geliştiriciye tamamen sahip olduğumuz anlamına gelmediğini, ancak bunu bir ilk olarak ortaya çıkardığımız anlamına geldiğini” söyledi. Çoğu durumda geliştiricinin sahibi biz değiliz.” Sony ile ortak olan, yeni çıkacak Kena: Bridge of Spirits ve Haven Studios’tan bir oyun da dahil olmak üzere, harici stüdyolardan özel olarak isim düşünen bağımsız stüdyolar da bunlardan biri. Bu ve benzer başlıkların 25’ten fazla oyunun içinde sayılıp sayılmayacağı belli değil. Sony, açıklama talebine hemen yanıt vermedi. Ayrıca, Haven Studios size tanıdık gelmiyorsa, bunun nedeni Mart ayında ünlü sektör figürü Jade Raymond’un şirket içi Stadia geliştirme stüdyolarını kapattığında Google’dan ayrılmasıyla oluşmuş olmasıdır. Bu, birçoğumuzun bu oyunlardan bazılarını hiç duymadığımız anlamına gelebilir.

Playstation 5 için 25 özel oyun!

Hulst, bazı oyunların küçük olacağından, ancak muhtemelen daha az geliştirme süresi olacağından bahsetti. Bu, oyunların çoğunun mevcut franchise’ların bir parçası olmayacağı gerçeğiyle birlikte, benim gibi AAA olmayan meraklıları için heyecan verici ve tüm bu oyunların çıkmasının on yıl alacağı endişelerini gidermeye yardımcı olabilir. Ve oyunların hepsi birinci taraf oyunları olmayabilir, ancak bu kötü bir şey değil: Returnal, dışarıdan bir geliştirici tarafından yapılmış bir PlayStation Studios oyunuydu ve piyasaya sürüldüğünden beri çokça övgü alan orijinal bir oyun örneği haline geldi. Ayrıca, bu oyunların mutlaka PS5’e özel olmayacağını da belirtmekte fayda var.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...