Playstation 4 Üzerinde Oynanabilecek En İyi Savaş Oyunları

Playstation 5 çıkalı yaklaşık 2 yıl olmasına rağmen dünya genelinde ve Türkiye’de hala en çok kullanılan oyun konsolu Playstation 4 olarak kaldı. Bu doğrultuda Sony’nin oldukça geniş bir oyun kütüphanesi bulunmakta ve farklı kategorilerde baş göstermekte. Peki Playstation 4 üzerinde oynanabilecek en iyi savaş oyunları hangileri? Gelin bakalım.

Playstation 4 Üzerinde Oynanabilecek En İyi Savaş Oyunları Hangileri?

5. This War of Mine

This War of Mine, bu listedeki diğer oyunlara kıyasla çok farklı bir oyun. Bu oyunda oyuncular, kuşatma altındaki bir şehirde yakalanmış bir grup hayatta kalan kişiyi kontrol ediyor. Genel olarak, grubunuzu canlı ve iyi durumda tutmaya çalışıyorsunuz, ancak yakında yapmanız gereken son derece zor kararlar olacağını öğreneceksiniz.

4. Wolfenstein 2: The New Colossus

Wolfenstein 2: The New Colossus, ilk çıkışından yaklaşık bir yıl sonra Nintendo Switch’e bir bağlantı noktası gören bir oyundu. Hikaye, kahramanı William ‘BJ’ Blazkowicz’i Nazi kontrolündeki bir Amerika’da mücadelede kendisine yardımcı olacak direniş liderleri ararken takip ediyor. Hikaye, BJ’nin ikiz kızları Jessie ve Zofia’nın yer aldığı bir işbirliği devam filmi için yeterince sevgi toplayacak kadar popülerdi. Yeni Colossus, Switch’e eklendiğinde en büyük övgüyü almadı, ancak bunun hala inanılmaz bir hikaye olduğu konusunda hemfikiriz.

3. Nier: Automata

PlatinumGames, 2010’daki Nier’in devamı olarak NieR: Automata’yı geliştirdi. Oyun, uzaylılar tarafından yaratılmış makineler ve insan yapımı androidler arasındaki bir vekil savaşı sırasında belirlenir ve bu özel oyun, oyuncuların önemli hikaye öğelerinin kilidini açması ve oyun boyunca ilerlemesi için birden fazla oyun gerektirir. NieR: Automata, rol oynamayı hack-and-slash aksiyonunun yanı sıra shoot ’em up türünün öğeleriyle birleştirir. Oyun hikayesi, oynanışı ve müziği ile övgü topladı ve Xbox One kitaplığınıza harika bir ektir.

2. Battlefield 1

Battlefield 2042 harikadan daha az şey yapıyor olsa da, Battlefield 1 eski moda bir 1. Dünya Savaşı nişancı oyunudur. Tarihsel doğruluk, burada dikiz aynasında sıkı bir şekilde yer alıyor ve hem kampanya hem de çok oyunculu modlarda daha fazla muhteşem gösteriye odaklanılıyor. Hikaye sizi tamamen yok edilebilir haritalarla Fransa, İtalya, Orta Doğu ve daha fazlasında bir dünya turuna çıkarıyor. Çok oyunculu ayrıca 64 oyunculu maçlara, devasa araçlara ve cephe hattını zorlamak veya savunmak için birden fazla haritada turlar için Operasyonlar moduna sahiptir.

1. Call of Duty: Black Ops – Cold War

Adından da anlaşılacağı gibi Call of Duty: Black Ops – Cold War, 1980’lerde Soğuk Savaş sırasında geçiyor. Oyuncular farklı ikonik yerlerden geçecek ve ülkelerini yıkıcı bir saldırıdan korumak için savaşacaklar. Önceki Black Ops taksitinin yalnızca çok oyunculu bir taksit olarak piyasaya sürülmesinden sonra, Call of Duty: Black Ops – Cold War, çeşitli çok oyunculu oyun modları ile birlikte tek oyunculu bir kampanya ile geleneksel Call of Duty serisine geri dönüyor.

Black Ops serisinin hayranları, bir Sovyet casusunun izini sürmeye çalışırken bazı tanıdık yüzlerin geri döndüğünü görecekler. Kampanyanın hikayesi, oldukça inanılmaz set parçalarına kadar çok sayıda aksiyon dolu an ile ilginçtir. Burada hiçbir şeyi mahvetmeyeceğiz, ancak oyunu yalnızca çok oyunculu deneyim için seçenler, tek oyunculu kampanyayı kontrol etmeyerek kaçıracaklar.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...