Perakende devi Walmart, kripto para konusunda adım atıyor!

ABD merkezli dünyaca ünlü perakende zinciri Walmart, kripto para ile satış dönemi için bir adım attı. Şirketin açtığı bir iş ilanı, kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Kripto paraların gün geçtikçe yaygınlaşmasıyla birlikte birçok büyük şirket, yeni ödeme yöntemi olarak kripto paraları da kabul etmeye başladı. Bu büyük şirketlerden Tesla‘nın, kısa süreliğine de olsa, daha önce ödeme yöntemi olarak kripto para kabul ettiğini sizlerle paylaşmıştık. Geleceğin paraları olarak görülen kripto paraların popülerliği arttıkça, birçok şirket bu konuda adım atmaya başladı. Son olarak ise, ABD’nin en büyük zincir markalarından Walmart, bu konuda bir iş ilanı yayınladı.

Walmart, kripto para konusunda uzmanlaşmış kişiler arıyor

Walmart, resmi LinkedIn hesabı üzerinden yayınlamış olduğu iş ilanında kripto para ve ürün liderliği konusunda “vizyoner bir lider” aradığını belirtti. Aranan kişinin, kripto para ve blockchain teknolojilerinde uzman olması ve şirket için gerekli yönlendirmeleri yapabilecek kapasitede olması gerektiği de ifade edilmiş.

Bunun yanı sıra gerekli iş pozisyonu için bir lisans derecesi, ürün yönetiminde on yıllık deneyim, kripto para ekosistemleri ile ilgili tecrübe istendiği de belirtildi.

Sadece bu iş ilanından yola çıkıldığında, perakende devinin kripto paralar ile resmen satış yapacağı anlamına gelmiyor. Fakat geçmiş yıllarda diğer büyük markaların aynı yollardan geçerek kripto paralar ile ödeme almayı kabul etmiş olması da bu iddianın ilerleyen zamanlarda gerçek olabilme ihtimalini güçlendiriyor.

Amazon da benzer bir hamle yapmıştı

Bir diğer büyük şirket Amazon ise geçtiğimiz haftalarda benzer bir iş ilanı yayınlayarak kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmuştu. Ancak şirket, gelen bu iddiaları reddetmişti.

Walmart’ın bu tarz bir iş ilanı yayınlamış olması şirketin kripto paralarla ödeme kabul edebileceği ile ilgili iddiaların güçlenmesine neden oldu. Ancak şu an için şirketten konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Büyük perakende devinin iddialar ile ilgili önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...