Netflix Oyun Dünyasında İlerliyor!

Netflix, mobil bulmaca RPG Stranger Things: Puzzle Tales’in arkasındaki Finlandiya merkezli geliştirici Next Games’i satın almak için bir teklifte bulundu. Bir blog yazısında, Netflix’in oyun başkan yardımcısı Mike Verdu, satın almanın şirketin “üyelerimizin eğlenmesi için harika bir oyun kütüphanesi oluşturmasına” yardımcı olacağını söyledi. Next Games ayrıca bir çift Walking Dead temalı mobil oyun geliştirdi. Peki Netflix oyun geliştirmeye devam edecek mi?

Satın alma, Netflix’in normal abonelik hizmetine bir mobil oyun hizmeti oluşturmasıyla gerçekleşti. Netflix Oyunları geçen yıl iOS ve Android’de yayınlandı ve Netflix aboneleri için uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilen, reklamsız veya uygulama içi satın alma içermeyen bir dizi mobil oyundan oluşuyor.

Netflix Oyun Şirketini Satın Aldı

Verdu, “Oyunlara daha yeni başlarken, Next Games ile birlikte dünya çapındaki üyelerimizi memnun edecek birinci sınıf bir oyun portföyü oluşturabileceğimizden eminim” diye açıklıyor.

Şimdiye kadar Netflix’in oyun hizmetindeki birçok oyun harici ortaklar tarafından geliştirildi. Stranger Things serisine dayanan iki oyunu – Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3: The Game – her ikisi de geliştiricileri olarak Teksas merkezli BonusXP tarafından destekli. Netflix ayrıca önceden var olan Asphalt Xtreme oyununu abonelerine özel olarak sunmak üzere lisansladı. Ancak geçen yıl Next Games ve Night School Studio’nun satın alınmasıyla, yayın devi kendi hizmeti için daha fazla oyun geliştirmeyi umuyor gibi görünüyor.

TechCrunch, Netflix için satın almaların nispeten nadir olduğunu ve yalnızca beşinin Crunchbase’deki akış devi ile ilişkili olduğunu belirtiyor. Ancak Next Games’i satın alma hamlesi, Microsoft ve Sony’nin küçük stüdyoları satın alma hamlesine benzer olarak yorumlanıyor. Netflix sıfırdan bir kadro kurmak ve şirket yapılanması hazırlamak yerine daha önce de benzerlerini gördüğümüz bir manevra ile ilerliyor. Bu doğrultuda yeni şirketler satın alarak iş gücünü çoğaltıyor. İlerleyen dönemlerde sahip olduğu stüdyolar ile ciddi oyun rekabetine girebilir, pek çok yeni müşteri ve ek olarak fan çekebilir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...